REKLAMA

Pałac już zamknięty. Rozpoczyna się wielki remont! [wideo, zdjęcia]

Rozpoczyna się wielki remont zachodniego skrzydła Pałacu Tarnowskich, który mieści się w Parku Miejskim w Końskich. W budynku znajduje się kilka wydziałów Urzędu Miasta, Biblioteka oraz Centrum Informacji Turystycznej. Jednostki te zostały już przeniesione do innych obiektów, a w pałacu rozpoczęły się pierwsze prace. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że wschodnie skrzydło pałacowe przechodziło stopniowo remonty w ostatnich latach i dziś jest ono prawdziwą wizytówką koneckiego parku. Tym razem najwięcej zmieni się w skrzydle zachodnim. Czeka je kompleksowa przebudowa – między innymi wymiana dachu, elewacji, czy wszystkich instalacji, które znajdują się wewnątrz budynku. W środku między innymi zmienione zostaną posadzki, a ściany mocno odświeżone. Remont jest częścią wielkiego projektu przebudowy Pałacu Tarnowskich, który wart jest 11 milionów 320 tysięcy złotych. Prace właśnie się rozpoczynają –„Jesteśmy po ewakuacji biblioteki, trwa ewakuacja Urzędu Stanu Cywilnego. Budynek został już przygotowany poprzez wygrodzenie, odizolowanie do rozpoczęcia remontu. Przekazaliśmy klucze do budynku, a firma inwentaryzuje rzeczy, które w pierwszej kolejności będzie demontować, rozbierać. Plan jest taki by możliwie najszybciej doprowadzić do zamknięcia tego skrzydła pod nowym dachem. To zaś musi współgrać z pracami remontowymi wewnątrz, czyli wymianą instalacji, podłóg i całym tym niszczycielskim elementem, który ma doprowadzić do odbudowy w ostatecznym kształcie, którego oczekujemy”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Za prace odpowiada konsorcjum firm PBO Śląsk sp.z o.o. oraz DOTO Polska sp. z o.o.. Termin zakończenia robót to koniec sierpnia 2021 roku.

Zdjęcia;

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *