REKLAMA

Pamiętali o Allanie. Uroczystość w Rogowie [wideo]

W poniedziałek 7 listopada w Rogowie upamiętniono 79. rocznicę śmierci Tadeusza Jencza ps. Allan. To  żołnierz Armii Krajowej z koneckiego oddziału Waldemara Szwieca „Robota”.

REKLAMA

„Allan” był jednym z najbardziej znanych i bohaterskich żołnierzy koneckiej dywersji AK i partyzantów Zgrupowań Cichociemnych Robota – Ponurego. Zginął w Rogowie od kul niemieckich żandarmów 7 listopada 1943 roku. W piątek w okolicy zbudowanego w 1987 roku z inicjatywy kolegów Allana pomnika, który upamiętnia jego poświęcenie odbyły się uroczystości upamiętniające bohatera.

REKLAMA

W krótkiej uroczystości upamiętniającej „Allana” udział wzięli: uczniowie ZPO w Rogowie z dyrekcją i nauczycielami, uczniowie klasy mundurowej w ZSP 1 Końskie, władze miasta i gminy – wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, włodarze powiatu – starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, przedstawiciele koneckiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Historię Tadeusza Jencza przybyłym przedstawił sołtys Rogowa Marek Kozerawski.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Pamiętali o Allanie. Uroczystość w Rogowie [wideo]

  1. Końskie pisze:

    A może ktoś by przybliżył okoliczności śmierci tego bohatera …. szedł najebany środkiem drogi i wlazł na patrol żandarmerii i tyle był tak pijany że ich nie widział i nie spierd…ł tyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *