Partyzant i KS Smyków znakomicie w niższych ligach

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne rozgrywki świętokrzyskiej A Klasy zostaną zdominowane przez drużyny z powiatu koneckiego. Na ten moment najlepiej radzą tam sobie KS Smyków oraz Partyzant Radoszyce! Przyglądamy się też wynikom innych naszych zespołów w piłkarskich klasach A i B.

Zdjęcie z meczu KS Smyków – Tęcza Gowarczów fot. KS Smyków

A KLASA:

KS Smyków 5:1 (1:0) Tęcza Gowarczów
Gole: 19′ Staciwa, 50′ Staciwa, 54′ Staciwa, 75′ Nieszporek, 81′ Kuśmierczyk
Skład: Mendygrał, Miśtal, Jurek, Kasiński, Młodziński, Kopeć, Cołta (67′ Moskal), Staciwa (82′ Owczarek), Nieszporek, Leśnikowski, Kuśmierczyk

Klub Sportowy ze Smykowa jest liderem rozgrywek A Klasy (!).

Lechia Strawczyn – Partyzant Radoszyce 1:4 (0:2)
Bramki dla Partyzanta: Laskowski Paweł 3′ , Dymek Maciej 44′, Szustak Kamil 77′, Grzybek Łukasz 89′
Partyzant: Jakub Kosik, Bartłomiej Szustak, Adam Król, Paweł Laskowski, Jakub Pękala, Maciej Dymek (75′ Kamil Szustak), Marcin Świercz, Rafał Starus (85′ Bartosz Gorzelak), Mikołaj Kuleta (60′ Bartłomiej Wiktorowicz), Mateusz Sobczyk (46′ Kacper Baranek), Łukasz Grzybek (90′ Michał Szustak)
W trzeciej kolejce Świętokrzyskiej Klasy A gr I radoszycki Partyzant pojechał na mecz do Strawczyna z miejscową Lechią, od samego początku spotkania  piłkarze trenera Marcina Niemca stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki i już w trzeciej minucie spotkania Partyzant obejmuje prowadzenie za sprawą Pawła Laskowskiego, który bardzo dobrze zakończył akcję całego zespołu. Po strzeleniu tej bramki zawodnicy Partyzanta mieli kolejne okazje do zdobycia bramki, ale brakowało skuteczności. Z biegiem czasu mecz się wyrównał dużo było walki w środku pola, jednak w 44 minucie meczu faulowany w polu karnym gospodarzy był Mateusz Sobczyk, a pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Maciej Dymek i tak do przerwy było 0:2
W drugiej połowie meczu obraz gry nie uległ zmianie i to zawodnicy z Radoszyc kontrolowali wydarzenia boiskowe. W 77 minucie meczu bardzo dobrą akcję zapoczątkował Bartłomiej Szustak podając piłkę do Bartłomieja Wiktorowicza a ten przytomnie zachował się w polu karnym dogrywając piłkę do Kamila Szustaka, który zdobył bramkę na 0:3. W 85. minucie spotkania gospodarze zdobywają gola na 1:3, ale to zawodnicy Partyzanta kończą strzelanie w tym meczu, a konkretnie Łukasz Grzybek, który bezbłędnie wykorzystał sytuacje sam na sam i ustalił wynik tego spotkania na 1:4 dla gości z Radoszyc.
W następnej kolejce Partyzant Radoszyce zagra na wyjeździe w Gowarczowie z miejscową Tęczą. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę 10.09.2022 na godzinę 17.00. Na ten moment radoszyczanie są na drugim miejscu w tabeli.

Skała Tumlin – Radiator$ Stąporków 1:4 (1:1)
Bramki dla Radiatorsów: Andrzej Gadecki 30, Roman Bratasz 55, Hubert Cieślik 70, Klaudiusz Sołtysiak 80

Stąporkowianie zajmują piąte miejsce w tabeli.

KLASA B:

KS Kamienna Wola – Czarnovia Kielce 0:3 (0:1)

Politechnika Świętokrzyska Kielce – GLKS Fałków 3:1(1:0)
Gol dla Fałkowa: Przemysław Łuszczyński

GLKS Fałków jest na dziesiątym, a KS Kamienna Wola na ostatnim jedenastym miejscu w tabeli B Klasy.