REKLAMA

PCPR w Końskich nagrodzone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich zostało nagrodzone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej za nowatorskie rozwiązania w zakresie prowadzonych działań.

REKLAMA

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, Minister Rodziny i Polityki Społecznej – Marlena Maląg, jak co roku, przyznała nagrody specjalne pracownikom socjalnym i jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej, za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie prowadzonych działań. W tym roku przyznanych zostało 6 nagród indywidualnych oraz 6 nagród zespołowych. Nagrody te mają charakter pieniężny. W gronie wyróżnionych znalazło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, które otrzymało nagrodę zespołową za działania skierowane do pieczy zastępczej, profilaktykę oraz realizację projektów współfinansowanych ze środków EFS na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. O nagrodę dla PCPR w Końskich wnioskował starosta konecki Grzegorz Piec.

REKLAMA

W czwartek miało miejsce wręczenie nagród, a z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju wydarzenie to odbyło się online. W uroczystości wzięli udział m.in. minister Marlena Maląg oraz sekretarz stanu w MRiPS Stanisław Szwed. Powiat Konecki reprezentowały: dyrektor PCPR w Końskich Urszula Przygodzka oraz kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Końskich Anna Kołba–Piekarska.

To miły gest także z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który przypada na 21 listopada. Zarząd Powiatu Koneckiego docenia ciężką pracę tych osób i pragnie przekazać wszystkim pracownikom socjalnym, także tym z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich najserdeczniejsze życzenia: wszystkiego najlepszego!

Zdjęcia (PCPR w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *