REKLAMA

PCPR w Końskich świętowało 20-lecie w Astorii [wideo, fotogaleria]

W piątek Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich świętowało dwudziesty jubileusz istnienia. Z tej okazji w Astorii odbyła się uroczystość, podczas której wielu znakomitych gości podziękowało dyrektor Urszuli Przygodzkiej za pracę placówki. Przygotowano także program artystyczny, prezentację multimedialną podsumowującą 20 lat pracy PCPR oraz jubileuszowy tort.

REKLAMA

Zgromadzonych przywitali prowadzący uroczystość: główny administrator PCPR w Końskich Justyna Nowak oraz animator kultury z Agencji MJM Mariusz Słowiński. Po kilku słowach wstępu prowadzący wręczyli podziękowania sponsorom i przyjaciołom placówki, a następnie głos zabrała dyrektor centrum pomocy Urszula Przygodzka. –„Dziękuję za dotychczasową współpracę i pozostaję w nadziei, że ta współpraca w następnych latach będzie się nam również znakomicie układała. Sobie, jako jubilatom, oraz państwu, jako naszym gościom i współrealizatorom wielu działań o zasięgu nie tylko powiatowym życzę, aby skala problemów społecznych systematycznie się zmniejszała, a nasi podopieczni zawsze opuszczali mury naszych instytucji z przekonaniem uzyskania odpowiedniej pomocy” – przemawiała do przybyłych Urszula Przygodzka.

REKLAMA

Na sali obecni byli goście z wielu instytucji zarówno powiatowych, jak i wojewódzkich: doradca Wojewody Świętokrzyskiego i Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, członek zarządu powiatu Dariusz Banasik, a także radni powiatu koneckiego. Na uroczystość przybyli również starostowie pełniący swoje funkcje w poprzednich kadencjach: Adam Sosnowski, Antoni Szkurłat, Andrzej Lenart oraz Bogdan Soboń. W jubileuszu wzięli udział także byli dyrektorowie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich: Jacek Matera oraz Jadwiga Życka. Obecny był także dyrektor Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich Wojciech Przybylski. Na sali zasiedli też dyrektorowie szkół prowadzonych przez powiat konecki. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele PFRON w Kielcach, Komendy Powiatowej Policji w Końskich, Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Placówek Rodzinnych z Kawęczyna i Brodów, PCPR-ów z Włoszczowy i Starachowic, a także wielu innych jednostek współpracujących z konecką jednostką.

W dalszej części uroczystości zgromadzeni goście reprezentujący przeróżne instytucje złożyli życzenia oraz gratulacje z okazji jubileuszu, a także wręczyli dyrektor Urszuli Przygodzkiej rozmaite upominki. Głos zabrali oraz prezenty wręczyli m. in. Andrzej Pruś, Mariusz Gosek, Grzegorz Piec, przedstawiciele koneckich służb porządkowych czy dyrektorowie szkół.

„Wiem, że słowo dziękuję to za mało, ale ono tysiące razy dzisiaj wybrzmieć powinno” – mówił Andrzej Pruś.

„To dwadzieścia lat, od kiedy PCPR służy i działa na rzecz lokalnej społeczności. Służy i działa na rzecz tych rodzin, które potrzebują pomocy. Zawsze jesteście tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna” – przemawiał Mariusz Gosek.

„Po pierwsze – chcemy pogratulować wspaniałego jubileuszu dwudziestu lat funkcjonowania placówki. Po drugie – chcemy podziękować wszystkim pracownikom PCPR w Końskich za ich zaangażowanie i za to, co robią dla potrzebujących. Po trzecie – chcemy wam życzyć wszystkiego najlepszego” – gratulacje i podziękowania składał Grzegorz Piec.

Ciepłe słowa i upominki to nie wszystko, co goście przygotowali dla pracowników powiatowego centrum pomocy z okazji ich jubileuszu. Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie pod kierunkiem Agnieszki Borowieckiej przygotowali program artystyczny. Następnie zgromadzeni mogli podziwiać koncert „Królewiaczków”. Po części artystycznej została odtworzona prezentacja multimedialna obrazująca 20 lat działalności PCPR w Końskich, a na koniec zaserwowano obiad i podano jubileuszowy tort.

Centrum pomocy zajmuje się m. in. wspomaganiem osób uczących się, przebywających w pieczy zastępczej, usamodzielniających się i niepełnosprawnych. PCPR w Końskich współpracuje także z takimi placówkami jak np. Domy Pomocy Społecznej, Rodzinne Domy Dziecka czy Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Stąporkowie. Zadania, które realizują pracownicy PCPR nie należą do łatwych. –„Trudno objąć wszystko, czy też wyrazić naszą pracę, to, że też z różnymi problemami się borykamy. Ważną rzeczą jest też to, że potrafimy je rozwiązywać, rozmawiać na zasadach partnerskich z podopiecznymi, ale przez ten okres czasu PCPR realizował też projekty skierowane do osób niepełnosprawnych, bądź też do podopiecznych i rodzin z pieczy zastępczej” – o ciężkich obowiązkach pracowników placówki opowiadała Urszula Przygodzka.

W imieniu całej redakcji przyłączamy się do wszystkich ciepłych słów skierowanych w stronę PCPR w Końskich, które w piątek padły w Astorii,  a także życzymy kolejnych lat owocnej pracy!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *