REKLAMA

Pediatra zbyt rzadko w Gowarczowie? Skarżą się mieszkańcy

Rodzice z gminy Gowarczów skarżą się na funkcjonowanie ośrodka zdrowia przy ulicy Żuka w Gowarczowie. W ostatnim czasie otrzymaliśmy od czytelników informacje o problemie z dostępnością pediatry, który przyjmuje jedynie raz w tygodniu przez niecałe trzy godziny. Postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie.

REKLAMA

„Kiedyś pojawił się u was temat ośrodka zdrowia w Gowarczowie. Nic się nie zmieniło od tego czasu, nadal pediatra raz w tygodniu od 8:00 do 10:45, jest to karygodne. Dzieci mają chorować raz w tygodniu?” – pyta nas oburzony rodzic.

REKLAMA

Ten temat w naszym portalu był poruszany na początku 2019 roku (TUTAJ). Skontaktowaliśmy się z doktorem Marcinem Prasałem, który wytłumaczył nam, jak  obecnie wygląda sytuacja dotycząca usług pediatrów w ośrodku.

„Wszystkie dzieci są przyjmowane przeze mnie, przez doktora Bieńkowskiego lub przez doktora Wojciechowskiego. Rodzice by bardzo chcieli pediatry, jednak pediatrzy są niedostępni bądź są towarem deficytowym. Bardzo się staram o pediatrę, jednak ceny za ich usługi są bardzo wysokie. Wszystkie dzieci są przyjmowane kiedy tylko zachodzi taka potrzeba, tyle, że nie przez pediatrę” – tłumaczy nam dr Marcin Prasał z SPZOZ w Gowarczowie.

Ponadto dr Prasał poinformował nas, że gdy tylko dziecko wymaga wizyty u pediatry może poczekać na dzień, w którym ten będzie, bądź otrzymać skierowanie na izbę przyjęć do koneckiego szpitala.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *