REKLAMA

Pełne humoru i satyry spotkanie autorskie Jacka Fedorowicza [wideo, zdjęcia]

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego odbyło się mikołajkowe spotkanie z gwiazdą – Jackiem Fedorowiczem. Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek artysty. Zainteresowanie wydarzeniem było gigantyczne!

REKLAMA

Jacek Fedorowicz to znany aktor, satyryk, felietonista, malarz, rysownik, scenarzysta, pisarz. W latach 60. prowadził w Telewizji Polskiej programy rozrywkowe takie jak „Poznajmy się” czy „Małżeństwo doskonałe”. W latach 70. był współautorem radiowego magazynu satyrycznego „60 minut na godzinę”. Od 1989 roku często występuje podczas wieczorów autorskich.

Spotkanie rozpoczął dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk, który przywitał i przedstawił gościa. Jacek Fedorowicz w krótkim wprowadzeniu opowiadał historie ze swojego życia przeplatane śmiesznymi anegdotami. Mówił między innymi o studenckim życiu oraz o tym, jak poznał swoją obecną żonę. Następnie zabawiał zgromadzonych swoim satyrycznym felietonem, którego formuła inspirowana była jego dawnym, radiowym programem „60 minut na godzinę”.

REKLAMA

Spotkanie ze znanym satyrykiem cieszyło się ogromną popularnością. Sala była wypełniona, przed nią także siedzieli ludzie i oglądali transmisję z projektora. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali przeróżnych anegdot i opowieści z życia i twórczości autora, często nagradzając go przy tym gromkimi brawami. Przed salą rozłożone było stoisko z książkami Jacka Fedorowicza – „Mistrz offu”, „W zasadzie tak”, „Chamo sapiens” oraz „Święte krowy na kółkach”.

Na wydarzeniu obecny był także burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. Współorganizatorem była fundacja „Pamięć i Niepodległość”, której prezesem jest mecenas Jan Nowak.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, w którym zostały zaprezentowane fragmenty wystąpienia autora.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *