Piękne bramki w 4 kolejce KLF [zdjęcia]

O tym, że piękne bramki są solą futbolu przekonała nas 4 kolejka Koneckiej Ligi Futbolu, organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY.

W Młodej Ekstraklasie cudownej urody gola strzelił między innymi Adam Kosmal, czym przypieczętował triumf Kansas Kazanów nad Rada Ministrów, która prowadziła już w tym meczu 4 : 0. Piękne bramki zdobywali również: Aleks Kuśmierczyk i Sebastian Pytlos. W bezpośrednim starciu strzelców lepsza okazała się drużyna tego pierwszego – Alternativ – która po szalonym meczu pokonała Artimegę  i zachowała pierwsze miejsce w tabeli.

Jacek Turlejski zdobył póki co najładniejszą bramkę rozgrywek.

W Ekstraklasie najładniejszą bodaj bramkę strzelił Jacek Turlejski z Klubu 16, nowego lidera rozgrywek. Efektowną bramkę zdobył również zawodnik Czarodziejów – Kamil Lorek, który wydatnie pomógł w zwycięstwie nad Auto Komisem.

Młoda Ekstraklasa – 4 kolejka – Orlik

Radośni – UKS Końskie 0 : 3 (walkower)

Rada Ministrów – Kansas Kazanów 5 : 6 (4 : 2)
Bramki: Rada – Łyczek 3, Stępień, samobójcza; Kansas – Kosmal 2, J. Deperas 2, Ł. Deperas, Wójcik

Początek meczu to klasyczny blitzkrieg w wykonaniu Rady Ministrów, która po 6 minutach prowadziła 4 : 0! Nokautu jednak nie było, za to rozpoczęła się remontada a’la FC Barcelona. Dopaść rywala udało się pod koniec drugiej połowy, a kropkę nad i postawił kapitalną bombą świetnie dysponowany Adrian Kosmal. Gospodarze jeszcze raz zaatakowali, zdobyli kontaktowego gola (na 5 : 6), ale na więcej goście nie pozwolili. Kilka kluczowych interwencji w gorących ostatnich minutach miał obrońca Kansas – Maciej Pluta.

Pogoń Bydło – San Escobar 1 : 2 (0 : 2)
Bramki: Pogoń – Góral; San Escobar – Defratyka, Plech

Nie był to porywający spektakl. Obu drużynom brakowało nieco pomysłu na rozegranie, raziły liczne niedokładności i faule. Zwycięstwo San Escobar zawdzięcza uważnej grze w obronie (dobra postawa Jana Piekutowskiego). Szczególnie dobrze formacja ta funkcjonowała w pierwszej połowie. W drugiej pojawiły się błędy, ale ostatecznie udało się dowieźć wynik mimo naporu przeciwnika.

Alternativ – Artimega 5 : 4 (3 : 2)
Bramki: Alternativ – Kuśmierczyk 4, Majewski; Artimega – Pytlos 3, Kierkuś

Mecz kolejki. Szybko zdobyte przez Alternativ dwa gole jasno wskazały faworyta do zwycięstwa w tym spotkaniu. Nie zmienił tego kontaktowy gol najlepszego w drużynie gości Sebastiana Pytlosa, na którego odpowiedział w kapitalnym stylu Aleks Kuśmierczyk. Kolejny gol Pytlosa, a potem, tuż na początku drugiej połowy, Kierkusia sprawił, że spotkanie nabrało rumieńców. Na 4 : 3 strzela Majewski, ale niezawodny Pytlos wyrównuje. Na tym jednak emocji nie koniec: w ostatnich minutach znakomity Kuśmierczyk przechyla szalę tego szalonego meczu na korzyść swej drużyny.

Tabela Młoda Ekstraklasa

Strzelcy: Duda (Kansas) – 9, Wójcik, Kosmal (obaj Kansas) – 7, Majewski Kuśmierczyk (Alternativ) – 6, Pytlos (Artimega) – 6, P. Mendygrał (UKS) – 4, Łyczek (Rada Ministrów) – 4, j. Deperas (Kansas) – 4

Ekstraklasa – 4kolejka – Orlik

Klub 16 – Wincentów 11 : 5 (4 : 1)
Bramki: Klub 16 – Turlejski 4, Swat 3, Długosz 2, Ścisłowicz, Gałwiaczek; Wincentów – K. Wąsik 4, samobójcza

Radosny freestyle – tak określił postawę Klubu 16 jeden z zawodników. Innymi słowy mówiąc: godny podziwu rozmach w grze ofensywnej (szalał Jacek Turlejski) oraz niefrasobliwość w grze obronnej, na czym najbardziej skorzystał Karol Wąsik, autor aż 4 goli dla Wincentowa.

Auto Komis Daniel Zych – Czarodzieje 1 : 7 (1 : 2)
Bramki: Auto Komis – Grzegorczyk; Czarodzieje – Lorek 2, Pera 2, Milcarz 2, Wańtuch

Czarodzieje przeważali od samego początku, ale to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. Do przerwy jednak prowadzili już goście, choć Auto Komis, chwilę przed tym jak stracił drugą bramkę, mógł wyjść na prowadzenie (zmarnowana „setka”). Drugą połowę od gola zaczęli Czarodzieje, a gdy znów pięknym strzałem popisał się brylujący tego dnia Kamil Lorek było w zasadzie po meczu. Podłamani gospodarze tracili kolejne bramki.

Dachy Fornalczyk – Thrash Attack 2 : 1 (1 : 0)
Bramki: Dachy – Borończyk, Augustyniak; Thrash – Jankowski
Nieco chaotyczny, na pewno wyrównany mecz walki, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatniej minucie (gol Augustyniaka). Gracze Thrash Attack mogą mówić o wielkim pechu, bowiem w przekroju meczu na pewno nie ustępowali rywalowi.
Pauza: Rondo

Tabela Ekstraklasa

Strzelcy: Swat (Klub 16) – 8, Grzegorczyk (Auto Komis) – 5, Pera (Czarodzieje) – 5, K. Zych (Auto Komis ) – 4, Bednarek, Jasiński (Rondo) – 4, Ścisłowicz, Turlejski (Klub 16) – 4, Kucharski (Dachy) – 3, Krasowski, Ziębaczewski (Thrash Attack) – 3