REKLAMA

Piękne Jasełka w Stadnickiej Woli i w Rogowie [wideo, zdjęcia]

„Dziecię nam się narodziło” – taki tytuł nosi piękny program artystyczny, który na święta Bożego Narodzenia przygotowali uczniowie z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

Piękne, artystyczne widowisko powstało pod kierunkiem nauczycielek – Iwony Łyczek i Agnieszki Polakowskiej. Natomiast nad oprawą muzyczną czuwała Aneta Karbownik, a nad wizualną Justyna Soja-Sadowska. Młodzież w miniony czwartek jasełka wystawiła dwukrotnie – najpierw dla społeczności szkoły podstawowej, a później dla uczniów gimnazjum i zaproszonych gości.

Przedstawienie składało się z trzech aktów. Pierwszy z nich to rozmowa archaniołów oraz diabłów, drugi akt rozgrywa się w pałacu Heroda, a trzeci już w betlejemskiej stajence. Zapraszamy Państwa do obejrzenia i wysłuchania fragmentów tego doskonałego widowiska.

REKLAMA

Jasełka w ZS Stadnicka Wola 09

Warto dodać, że jednym z zaproszonych do Stadnickiej Woli gości był Jerzy Łabendowicz – przedstawiciel żołnierzy Armii Krajowej. Oprócz pełnego składu dyrekcji ZS w Stadnickiej Woli jasełka oglądał też ks. Tomasz Janicki – proboszcz pobliskiej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proboszcz Janicki skierował też do całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia. –„Od wieków jest walka między dobrem i złem. Tutaj było dość wyraźnie rozgraniczone gdzie jest dobro i zło, również w słownictwie. Anielskie słowa były piękne, te drugie gorsze. To właśnie pokazywało pięknie, gdzie nasze myśli i serca powinny biec. Obyśmy tak wszyscy umieli w życiu rozgraniczać dobro od zła i iść zawsze za dobrem. Tego życzę Wam wszystkim kochani. Szczęść Boże.”  – życzył ksiądz Janicki.

Dobre słowo na święta wszystkim przekazał także dyrektor Zespołu Szkół Czesław Staciwa. –„Wszystkiego dobrego, dużo radości na te zbliżające się święta. Pięknych prezentów pod choinką i wiele szczęścia, wiele dobrego w nowym roku 2017.” – życzył dyrektor Staciwa.

Równie pięknie tego samego dnia było w Rogowie. W tamtejszym Zespole Szkół także przygotowano muzyczno-teatralne jasełka. Tam życzenia całej społeczności składał dyrektor Waldemar Wiktorowski, a na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *