REKLAMA

Pierwsze szkoły z powiatu przechodzą w tryb zdalny. Pojawił się koronawirus

Jedna z nauczycielek pracujących w Szkole Podstawowej w Wólce ma potwierdzony pozytywny wynik badania na koronawirusa. W związku z tym decyzją dyrektora szkoły cała placówka przeszła na nauczanie zdalne. Profilaktycznie mimo braku potwierdzonego zakażenia (!) podobne działanie zastosowano w szkole w Pilczycy. Co ciekawe w tej drugiej placówce Sanepid nie wydał pozytywnej opinii odnośnie zastosowania zdalnego nauczania. 

REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Wólce w gminie Słupia Konecka musi przejść w zdalny tryb nauczania

Jak udało nam się dowiedzieć w Szkole Podstawowej w Wólce pracuje nauczycielka mająca zajęcia także w Zespole Szkół w Łopusznie. Tam zaś już kilkunastu belfrów ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Obecnie uczniowie wraz z rodzinami, którzy mieli kontakt z nauczycielką znajdują się w kwarantannie, podobnie część grona pedagogicznego. Do nauczania zdalnego zostali skierowani wszyscy uczniowie, czyli około 80 osób.

Z możliwości prowadzenia normalnej edukacji wyłączono decyzją dyrektora placówki w porozumieniu z wójtem także Szkołę Podstawową w Pilczycy (uczy tam kilku nauczycieli pracujących także w Wólce). Są to działania profilaktyczne, podjęte mimo nie wykrycia żadnego zachorowania w tej szkole. W tym przypadku konecki Sanepid nie wydał pozytywnej opinii co do zdalnego nauczania.

REKLAMA

W poniedziałek poinformowano o trzech nowych przypadkach zakażenia w powiecie koneckim. To: Mężczyzna, lat 47; Kobieta, lat 28; Kobieta, lat 54. W sumie na terenie powiatu dotychczas poinformowano o 180 pozytywnych testach w powiecie. 161 osób wyzdrowiało, obecnie 18 jest wciąż ma pozytywny wynik (12 przebywa w izolacji domowej, 6 w szpitalu), 1 osoba zmarła.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *