REKLAMA

Pierwszy punkt szczepień drive-thru w województwie świętokrzyskim

Ruszył pierwszy pilotażowy punkt szczepień drive-thru w województwie świętokrzyskim. Został utworzony przez żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej przy współpracy z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską w Kielcach. Osoby z aktywnym e-skierowaniem będą mogły zaszczepić się bez wychodzenia z auta. 

REKLAMA


Na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim od 28 kwietnia ruszył pierwszy w województwie świętokrzyskim punkt szczepień metodą drive-thru. W mobilnym punkcie żołnierze pokierują i przeprowadzą osoby przez proces szczepienia. Samo szczepienie wykona wykwalifikowany personel medyczny z Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej oraz żołnierze 10. ŚBOT. Działalność punktu szczepień zabezpiecza blisko 20 terytorialsów. Po przyjętej szczepionce dla kierowców wyznaczone są miejsca parkingowe, w których odczekają obowiązkowo 20 miut. Mobilny punkt szczepień drive-thru został przygotowany zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia oraz został certyfikowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Każdego dnia w punkcie drive-thru może być szczepionych do 250 osób. Na szczepienie w tej formie można zapisać się przez bezpłatną infolinię pod numerem 989 oraz przez Internetowe Konto Pacjenta.

REKLAMA

Jak zapisać się na szczepienie w punkcie drive-thru:

– kontakt telefoniczny z punktem drive-thru – na stronie gov.pl/szczepimysie zostanie opublikowana zakładka z dostępnymi punktami drive-thru i numerami telefonu do zapisów;
– rejestracje w punkcie drive-thru – punkty mogą wyodrębnić miejsca parkingowe dla pacjentów zapisujących się na szczepienie bezpośrednio na miejscu;
– bezpłatna infolinia pod numerem 989 (opcja dostępna od 26 kwietnia);
– Internetowe Konto Pacjenta (opcja dostępna od 26 kwietnia).

Przed przyjazdem do punktu należy wydrukować i wypełnić kwestionariusz kwalifikacyjny. Na miejscu najlepiej pojawić się 10 minut wcześniej i nie wychodzić z auta, a przed otworzeniem szyby trzeba zakryć usta i nos.

Zdjęcia (10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *