REKLAMA

Pierwszy taki festyn w Pilczycy! [wideo, zdjęcia]

W Pilczycy w gminie Słupia Konecka w niedzielę na placu przy szkole zorganizowano I Rodzinny Festyn. Nie zabrakło znakomitej zabawy, pysznego jedzenia oraz zdrowej, radosnej rywalizacji. 

REKLAMA

„Pierwszy raz organizujemy ‚Piknik Rodzinny pt. Grunt to rodizn’ i myślę, że to stanie się tradycją w przyszłości i będzie to takie wspólne spotkanie by zjednoczyć rodziców, dzieci, władze samorządowe i grono pedagogiczne. Tak byśmy stanowili jedną wspólnotę. Z tego co obserwuje to wszyscy uczniowie są. Rodzice też – chociaż po jednym z każdego domu, jest też pan wójt, sekretarz i radni, pogoda też nam dopisuje i myślę, że imprezę będziemy mogli zaliczyć do udanych. Mamy konkurs – istnieje karta rodziny, a do rozstrzygnięcia jest dziesięć różnych konkurs. Rodzina musi się składać z przynajmniej jednego rodzica i jednego dziecka i takie zespoły zbierają specjalne pieczątki. Jeżeli ktoś przejdzie wszystkie konkurencje startuje w konkursie o Puchar Dyrektora Szkoły. W przypadku wielu drużyn, które zaliczą konkursy to mamy jeszcze dodatkowy quiz. Wtedy po tym quizie wyłonimy zwycięzcę” – mówi nam Anna Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pilczycy.

Tytuł SuperRodzinki oraz Puchar Dyrektora Szkoły z pewnością ucieszył zwycięzców, ale był on symboliczny. Tego dnia w Pilczycy najważniejsza była integracja oraz dobra zabawa. W wydarzeniu oprócz całych rodzin wzięli udział także przedstawiciele władzy – wójt Robert Wielgopolan oraz sekretarz gminy Słupia Konecka Jarosław Staciwa. Festynowi towarzyszył bardzo bogaty poczęstunek, a chętni w podzięce za przepyszny kugiel, ciasta, czy kiełbaski z grilla mogli do puszki wrzucić dobrowolny datek. Uzbieraną kwotę pieniędzy rada rodziców Szkoły Podstawowej w Pilczycy zamierza przeznaczyć na inwestycję na rzecz uczniów.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *