REKLAMA

Piknik z historią i motoryzacją w tle [wideo, zdjęcia]

W Starym Grzybowie, a konkretnie to na Ranczu „Ogniste Podkowy” w sobotę zorganizowano bardzo ciekawą imprezę – odbył się tam pokaz wozów militarnych i wojskowy piknik.

REKLAMA

„Spotkaliśmy się tutaj by pooglądać fajne pojazdy, a także poczuć wojskową atmosferę. Cieszę się, że przybyło sporo ludzi, bo to właśnie dla nich robimy takie imprezy.” – powiedział nam Grzegorz Węgrecki, prezes Koneckiej Grupy Militarnej, Stowarzyszenia -im. mjr. Henryka Dobrzańskiego-Hubala.

To właśnie to stowarzyszenie stało za organizacją sobotniego wydarzenia. Koneccy rekonstruktorzy ściągnęli do podstąporkowskiej miejscowości zapaleńców z różnych miejscowości, nawet spoza naszego województwa. Na miejscu spotkaliśmy wozy między innymi z Radomska, Piotrkowa, czy Przedborza. –„Są też nasi lokalni kolekcjonerzy, jest z nami Czarna Flota, która prezentuje bardziej współczesne motocykle. Poza tym każdy chętny może się przejechać wozem wojskowym, ale i żywym koniem, bo przecież to głównie z jazdy konnej znane jest ranczo, na którym się znajdujemy.” – mówił nam podczas pikniku pan Grzegorz.

REKLAMA

Atrakcji wojskowych było jeszcze więcej. Przybyli z dużym zaciekawieniem obejrzeli prezentację żonglerki szablą, a także z wielkim apetytem zjadł miskę wojskowej (a jakżeby inaczej) grochówki! Jeżeli i Wy chcielibyście zaznać wojskowego życia to wciąż można dołączać do Koneckiej Grupy Militarnej – więcej informacji po kliknięciu TUTAJ.

Zdjęcia:

Piknik Koneckiej Grupy Militarnej 26

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *