REKLAMA

Pisali swój pierwszy prawdziwy egzamin [wideo]

To już ostatni taki sprawdzian w podstawówkach. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej w przyszłym roku szóstoklasiści nie będą w tej formule sprawdzać swojej wiedzy.

REKLAMA

Dzisiaj punktualnie o godzinie 9.00 zasiedli oni do pisania części matematyczno-humanistycznej z elementami wiedzy przyrodniczej, składającej się z testu wyboru oraz z zadań otwartych. Na napisanie tego etapu mieli 80. minut. Zadaniem dzieciaków było rozwiązanie szeregu zadań z zakresu matematyki i języka polskiego, ale były one osadzone również w realiach przyrodniczych oraz historycznych. Drugi etap to sprawdzian z języka obcego. Trwa on 45. minut, a zdecydowana większość młodzieży zdecydowała się pisać test z angielskiego. W całej Polsce do tego pierwszego poważnego egzaminu podeszło dziś 348 tysięcy uczniów.

My odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Stadnickiej Woli. Tam do egzaminu przystąpiło 55. dzieci. –„W zasadzie to do pierwszej części podeszło 54. uczniów, bo mamy taką perełkę, olimpijkę Zuzannę Sękowską i ona została zwolniona z pisania. Język, który u nas wybrali wszyscy to angielski i tutaj również Zuzia już zmagała się z pytaniami.” – powiedział nam wicedyrektor Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli Marian Wikiera.

REKLAMA

A co dzieje się z już napisanymi testami? -„Jadą one w umówione miejsce, gdzie przejmują je pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wyników można spodziewać się w maju.” – tłumaczy Wikiera.

Wynik sprawdzianu nie ma wpływu na przyjęcie ucznia do gimnazjum w jego rejonie, ale może być brany pod uwagę jeśli młody człowiek chciałby dostać się do innej, wybranej przez siebie szkoły. Klikając TUTAJ znajdą Państwo arkusze z dzisiejszego sprawdzianu.

REKLAMA

Dodaj komentarz