REKLAMA

Tak będzie wyglądać centrum Końskich! [zdjęcia]

Dzisiaj o godz. 15 w Bibliotece Publicznej w Końskich zaprezentowano projekty przebudowy centrum miasta. W tym także ten zwycięski. Zobaczcie Państwo, jak zmienią się Końskie.

REKLAMA
Wizualizacja przebudowa centrum Końskich (2)

Wizualizacja: Tak będzie wyglądać centrum Końskich

Do sądu konkursowego spłynęło 19 propozycji. Dziś ujrzały one światło dzienne. Na ścianach zawisły projekty wyróżnione i ten, na który wszyscy czekali – wygrany. Autorem zwycięskiego planu jest Wiesław Michałek z krakowskiego Studia Projektowego i Wzorcowni „Narada”, z którym wywiad zaprezentujemy Państwu już niebawem. Nagrodzony architekt dostał również zlecenie na wykonanie dokumentacji potrzebnej do dalszych prac, związanych z wdrażaniem planu w życie.

Warto zaznaczyć, że zwycięski projekt będzie podlegał jeszcze różnym zmianom, które nakreślił sąd konkursowy. Dodatkowo plan będzie poddany jeszcze konsultacjom społecznym.

REKLAMA

Ze szczególną uwagą odniesiono się w szkicu do reprezentatywnej części Rynku. Autor starał się połączyć walory historyczne ze współczesną strukturą. Chciał on stworzyć miejsce, które zaspokoi potrzeby lokalnych mieszkańców, ich aspiracje związane z życiem kulturowym, publicznym czy rekreacją. Przestrzeń ma być przyjazna i zachęcająca do odpoczynku.

Materiał wideo z tego wydarzenia, więcej szczegółów na temat wygranego projektu, a także zdjęcia innych wyróżnionych prac już niebawem w naszym portalu.

Zdjęcia wygranego projektu:

Autor zwycięskiego projektu – Wiesław Michałek:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *