REKLAMA

PKP chce wyremontować dworce w Końskich i Stąporkowie

W ramach Programu Inwestycji Dworcowych gruntownemu remontowi mają zostać poddane dworce kolejowe w Końskich i Stąporkowie, a ten w Czarnieckiej Górze znalazł się na liście rezerwowej. Działania te mają być wykonane do 2030 roku. 

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24

Do 2030 roku program zakłada realizację 150 projektów inwestycyjnych w całej Polsce, a analizami objęto ponad 300 lokalizacji, dla których łączna szacowana wartość nakładów inwestycyjnych to ok. 4,4 mld zł brutto. Kryteria, jakie były brane pod uwagę przy wyborze konkretnych obiektów ujętych w nowej edycji programu, to między innymi wymiana pasażerska, stan techniczny obiektu i komplementarność z inwestycjami infrastrukturalnymi. Wśród obiektów poddanych analizie, w ramach przygotowania kolejnej edycji programu, ponad 130 stanowią obiekty zabytkowe.

Na liście podstawowej obiektów zakwalifikowanych do remontu znalazły się dworce w Końskich oraz Stąporkowie. Na rezerwową wciągnięto obiekt w Czarnieckiej Górze.

REKLAMA
REKLAMA

5 thoughts on “PKP chce wyremontować dworce w Końskich i Stąporkowie

 1. Obywatel pisze:

  Do 2030 ??? To ci dopiero wyczyn. W Indiach wybudowano biurowiec Giełda Diamentów Surat który pomieści 67000 pracowników, pomieści 4700 biur i ma 131 wind i wiele innych udogodnień. Budowa trwała , aż 4 lata i była o 2 lata opóźniona ze względu na pandemię kosztowała 388 mln. dolarów. A my w 7 lat być może wyremontujemy dworce kolejowe.

 2. Ela pisze:

  Zaczną w tym roku i za 7 lat to co wyremontowali będzie znowu do remontu. Tu chodzi o ciągły napływ kasy, a nie jakiś jednorazowy remoncik

 3. panek pisze:

  Jestem przeciwny remontowi dworca kolejowego ,zróbmy wszystko by pozostał w tej formie
  niech to będzie pomnik osiągnięć rządu PO dla mieszkańców Końskich ,wieczna wdzięcznośc
  mieszkańców miasta .Należy jedynie zamontować tablice pamiątkową ku wiecznęj chwale
  dla osiągnięć dla naszego regionu. Przy wizycie przedstawicieli tej zasłużonej Partii na terenie
  naszego miasta ,dokonać jej odsłonięcia oczywiście przy udziale mediów ,niech ta chwała rozbrzmiewa na całą Polskę..I kochani konecczanie, idąc na wybory stańcie przy pomniku
  i chylcie czoła patrzcie co za świetlana przyszłość nas czeka. Wieczna chwała PO

 4. Ebaćpis pisze:

  Pisiory! Jaki kolwiek komentarz dotyczący karakana i jego bandy to nie jest zatwierdzony. Czuć elektorat pisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *