REKLAMA

Poetycko-artystyczne spotkanie w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

W czwartek, w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Gowarczowie, miało miejsce spotkanie autorskie z poetą i aktorem Piotrem Pilarskim. Artysta recytował swoje wiersze w rytm muzyki klasycznej.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się w godzinach popołudniowych. Przybyłych powitała dyrektorka GCKiB Elwira Sibiga-Gärtner.

REKLAMA

– „W GCKiB odbywa się spotkanie poetycko-muzyczne. Jest to program autorski autora, oratora Piotra Pilarskiego, który z okolic Kalisza specjalnie do nas przybył ze swoim programem i tomikiem poezji 'Animus – Serce moje’ i w ten sposób celebrujemy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek” – mówi dyrektorka.

Autor zaprezentował przybyłym cykl o nazwie „Animus – Serce moje”. Każdy utwór opowiadał o przemyśleniach tytułowego Animusa, czyli serca, które wchodzi w różne role.

– „Jest to opowieść Animusa, czyli właśnie serca o miłości. Cykl pisało samo życie, składa się z 24 utworów, które mówią o miłości serca do ludzi, do świata, o tym co nas otacza, co jest dla nas ważne, ale też o tym, z jakiego powodu cierpimy” – opowiada Piotr Pilarski.

Wydarzenie miało charakter kameralny, ale wzniosły. Nie przybyło wiele osób, ale obecni słuchacze z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa poety. Na koniec spotkania była możliwość nabycia tomiku poezji.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *