REKLAMA

Policja: Nie będzie zmiany ruchu przy cmentarzu w Końskich

W okresie Wszystkich Świętych koneccy funkcjonariusze prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe i pilnować porządku, przede wszystkim w rejonie cmentarzy. Policja w tym roku rezygnuje z wprowadzenia ruchu jednokierunkowego przy cmentarzu w Końskich. W powiecie koneckim zmiana ruchu nastąpi już od piątku przy cmentarzu w Czarnej.

REKLAMA


W ostatnich latach w okresie Wszystkich Świętych ruch drogowy w okolicach cmentarza był prowadzony jednokierunkowo. Jednak Komeda Powiatowa Policji w Końskich zmieniła decyzję i tym razem zmian w Końskich nie będzie. Na terenie powiatu koneckiego zmiana organizacji ruchu dotyczyć będzie jedynie cmentarza w Czarnej. Po lewej stronie na wysokości cmentarza będzie oznakowanie „zakaz zatrzymywania się”. Obowiązek stosowania się do oznakowania będzie wprowadzony od 30.10.20 do 02.11.20.

REKLAMA

„Mając na uwadze bezpieczeństwo oraz zdrowie mieszkańców przypominamy również o podstawowych sanitarnych zasadach, mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. Apelujemy o zasłanianie ust i nosa oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu w przestrzeni publicznej. Dodatkowo przypominamy, że w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w całej Polsce, w publicznym transporcie zbiorowym będzie dostępne 50% liczby miejsc siedzących lub 30% sumy liczby miejsc siedzących i stojących. Pamiętajmy również, aby na cmentarze zabierać tylko potrzebne rzeczy, a robiąc zakupy na przycmentarnych stoiskach, mieć zamkniętą torebkę, która umieszczona będzie z przodu” – informuje st. sierż. Marta Przygodzka.

REKLAMA

Dodaj komentarz