REKLAMA

Policjanci zapraszają na finał akcji profilaktycznej do Sielpi w niedzielę [wideo]

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zapraszają na finał akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w niedzielę do Sielpi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, a wśród atrakcji będą m. in. zawody sportowe dla dzieci i dorosłych, pokazy ratownicze strażaków i ratowników wodnych oraz program artystyczny przygotowany przez instruktorów i podopiecznych Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

„W dniu 15 sierpnia na plaży w Sielpi o godzinie 14 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich organizują akcję profilaktyczną w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której celem jest promowanie bezpiecznych zachowań nad wodą” – informuje nas podkom. Sylwia Sobczyńska, zastępca oficera prasowego KPP w Końskich.

Zajęcia w ramach tej akcji już wcześniej były przeprowadzane dla grup dzieci wypoczywających w Sielpi. Niedzielna impreza jest jej finałem, podczas którego przygotowano wiele atrakcji – nie tylko dla najmłodszych.

REKLAMA

„W trakcie tego wydarzenia odbędą się konkurencje sportowe przewidziane dla dzieci, jak również dorosłych połączone z profilaktyką. Podczas tego przedsięwzięcia odbędą się również pokazy przygotowane przez „Małych Strażaków” ze Stąporkowa, przez Państwową Straż Pożarną – będzie to pokaz akcji ratowniczej na zbiorniku wodnym” – opowiada nam Sylwia Sobczyńska.

Dla dzieci zostanie przygotowany tor przeszkód, natomiast dorośli będą mogli wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej oraz wyścigach na rowerkach wodnych. Spotkanie uatrakcyjni część artystyczna przygotowana przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich – gotowanie pod hasłem „Z lasu na stół” oraz występy wokalne muzyków ze Studia Piosenki SOLO.

W organizację wydarzenia włączyli się samorządowcy z  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Starostwa Powiatowego w Końskich, Urzędu Miasta i Gminy Końskie oraz leśnicy z Nadleśnictwa Barycz.

Rok temu koneccy policjanci także włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zachęcamy do obejrzenia wideorelacji z imprezy z ubiegłego roku – TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *