REKLAMA

Ponad 500 osób wzięło udział w Rajdzie Bab! [wideo, zdjęcia]

To była już 42. edycja Rajdu Bab, czyli wędrówki, która została stworzona przez koneckich miłośników turystyki by uczcić Dzień Kobiet. Tym razem w tej imprezie wzięło udział ponad 500. osób! 

REKLAMA

Początki Rajdu Bab wywodzą się ze spaceru kończonego ogniskiem, który organizował jeden z koneckich zakładów pracy. Obecnie to jedna z większych imprez turystycznych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Końskich. Piękna pogoda w sobotę sprzyjała organizatorom i na starcie stanęło ponad 500 osób, które zgrupowały się w blisko 100 zespołów! Drużyny miały za zadanie na trasie rajdu rozwiązywać różne zadania i pokonywać przeszkody. Za ich wykonanie otrzymywały punkty. I tak na podium stanęły trzy szkolne ekipy. Pierwsze miejsce przypadło grupie o nazwie „Buziaczki” z ZSP nr 1 w Końskich, drugie drużynie z Gimnazjum nr 2, a trzecie ze Szkoły Podstawowej w Gowarczowie.

Na mecie, którą usytuowana w budynku tak zwanego „Mechanika” przy ulicy Staszica najlepsze zespoły otrzymały nagrody, a wręczali je: wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński, naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Krzysztof Stachera oraz prezes PTTK w naszym regionie Wojciech Pasek. Na mecie rajdu piechurów wspierał także burmistrz Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Trasa rajdu nie była długa. Prowadziła od Zespołu Pałacowo-Parkowego w Końskich przez Górny Młyn, lasy na północno-wschodnich krańcach Końskich i w końcu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, gdzie odbyło się też wieńczące imprezę ognisko. Warto dodać, że w imprezie wzięli udział piechurzy nie tylko z naszego powiatu, ale i np. z Kielc, Skarżyska, Opoczna, czy Przysuchy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *