REKLAMA

Pora wybrać Prezydenta! Głosujemy w II turze do godziny 21 [wideo, zdjęcia]

Rozpoczęła się II tura wyborów prezydenckich. Głosujemy od godziny 7:00 do 21:00. W powiecie koneckim otwartych jest 75 lokali wyborczych. Przypominamy, że wybieramy spośród dwóch kandydatów, którzy w pierwszej turze otrzymali najwięcej głosów. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że początkowo wybory prezydenckie miały odbyć się 10 maja. W związku ze stanem epidemii przeniesiono je na 28 czerwca. Wtedy w I turze wybieraliśmy spośród 11 kandydatów. Do dzisiejszej drugiej tury przedostało się dwóch z najlepszymi wynikami. Frekwencja w I turze wyniosła 64,5%, a według analityków w II może być jeszcze wyższa.

REKLAMA

W powiecie koneckim o 7:00 otwarto 75 lokali wyborczych. W gminie Końskie – 25 komisji, gminie Stąporków – 17, gminie Radoszyce – 9, gminie Gowarczów – 5, gminie Fałków – 3, gminie Smyków – 5, gminie Słupia Konecka – 6 i gminie Ruda Maleniecka – 5.

U nas po godzinie 13:30, po 18:30 oraz po zakończeniu głosowania podamy informacje o frekwencji z poszczególnych gmin powiatu koneckiego. W nocy oraz w poniedziałek rano będziemy przekazywać też pierwsze wyniki z naszego regionu. Sprawdzimy zatem jak w II turze wyborów prezydenckich zagłosowali Konecczanie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *