REKLAMA

Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 32- latka kierującego pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się później okazało, mężczyzna miał w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W poniedziałek w godzinach porannych mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcę osobowego audi, który podczas jazdy przekroczył dopuszczalną prędkość o 24 km/h.

REKLAMA

„Mężczyzna nie zastosował się do wydawanych przez policjantów poleceń do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę, która zakończyła się po kilkuset metrach w miejscowości Kapałów. Jak się okazało, kierowca był pijany. W jego organizmie było 1,8 promila alkoholu. Zatrzymany 32-latek trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty” – informuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *