REKLAMA

Posłowie Lewicy o programie wyborczym w Końskich [wideo]

Posłowie Nowej Lewicy: Anita Sowińska, Andrzej Szejna oraz Zdzisław Wolski w czwartkowy poranek w Końskich mówili o programie swojej partii. Towarzyszyli im lokalni działacze oraz sympatycy Lewicy.

REKLAMA

Na zorganizowanej konferencji w pobliżu biura parlamentarnego Lewicy przy ulicy Spółdzielczej zjawili się samorządowcy związani z tym ruchem politycznym: wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, radni powiatowi Robert Plech i Wojciech Owczarek. Na miejscu był też wicedyrektor PUP Końskie Marcin Latański, radny miejski Paweł Pisiałek czy działacz ugrupowania Dariusz Sapieja. W konferencji licznie udział wzięła miejscowa młodzież.

REKLAMA

Posłanka Anita Sowińska mówiła o programie Lewicy dotyczącym polityki mieszkaniowej i o tym, że ugrupowanie chce by Państwo zapewniło dużą ilość mieszkań dla osób nie posiadających zdolności kredytowej, również mieszkań na długotrwały, często dożywotni wynajem. Zdzisław Wolski to poseł i praktykujący lekarz i opowiadał on o tym jak uzdrowić służbę zdrowia. Natomiast rodowity konecczanin Andrzej Szejna skupił się na aspektach gospodarczych i na tym co zrobić by powszechna drożyzna już doszczętnie nie zrujnowała i tak poobijanej w ostatnich latach polskiej gospodarki. Spotkanie poprowadził Artur Pejas, działacz Lewicy w Skarżysku-Kamiennej. Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej w całości.

Zdjęcia:

REKLAMA

15 thoughts on “Posłowie Lewicy o programie wyborczym w Końskich [wideo]

 1. Marcin pisze:

  Program lewicy niczym się nie różni od programu pis. Rozdawnictwo plus.
  Ps. Pan szejna nie pochodzi z końskich tylko z izabelowa.

 2. Jajec pisze:

  A pan Sierosławic walczył z komuną aby dla władzy połączyć w Radzie Miasta z lewicą czyt. z komuną. Czy coś z tego rozumiecie kochani Państwo ?

 3. Emeryt pisze:

  Każdy lepszy byle nie z pisu. Pis już pokazał jak się rujnuje kraj. Propaganda, korupcja, bezrobocie…

 4. Romix pisze:

  A kto jak nie przodkowie Lewicy czyli ludzie z PZPR pozamykali i doprowadzili większość zakładów w Świętokrzyskim i w całej Polsce do upadku i posprzedawali tzn. sprywatyzowali za grosze. A PUP-y to się powinno pozamykać – oferują niewolniczą pracę dla znajomych z firmami. Bo jak inaczej nazwać wysyłanie kogoś na staż za 1,5 tys. brutto, grożąc mu utratą ubezpieczenia !

 5. Marjan pisze:

  Pan doktor pro bono zgarnia pół balona balona rocznie. Lewica to chyba ma zabierać bogatym a dawać biednym jakoś tak. Reszta tez nie za bardzo klasa robotnicza ani proletariat.

 6. obserwator pisze:

  Propozycja lewicy w kwestii mieszkań znacząco różni się od pozostałych, na co zostały przedstawione argumenty. Uważam, że prawdziwa pomoc jest potrzebna najsłabiej sobie radzącym, a nie każdemu kto złoży wniosek. Wreszcie jakieś odmienne, wyraźne stanowiska i pomysły. Dodatkowo sposób narracji nie jest typowym „a ONI”, to również należy docenić. Stonowana i urealniona wypowiedź o przedsiębiorcach może nie jest super chwytliwa, ale brzmi wiarygodnie i obiecująco. Więcej w polityce ludzi stonowanych, wykształconych jak poseł Szejna, z drugiej strony warto cały czas myśleć o odmłodzeniu lewicy.
  Jak w obcym mieście mijam TKN w rejestracji, zawsze myślę „nasi” nie zastanawiając się, czy chodzi o Izabelów, Sierosławicę, Końskie czy Kornicę 🙂

  • Marcin pisze:

   Przy polityce którą proponuje lewica i cała obecna grupa partii od po do PiSu niedługo nie będziesz już widział samochodów z tablicami tkn,bo ludzi nie będzie stać na auta. Lewica proponuje zakaz Chodowski zwierząt,spożywania mięsa,ograniczenia transportu,zamykanie kopalni,zakaz ogrzewania domów węglem,zamknięcie elektrowni.
   Program na miarę Korei północnej.
   Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.

 7. stachu z plenny pisze:

  nasi przodkowie na mchu jadali

 8. zenek blues pisze:

  Do Marcina….a jak mieszkałem na Starym Młynie albo Kornicy to jestem z Końskich czy nie? A ty pewnie z bloków na Warszawskiej…a rodzice to sieroty po komunie pewnie z Plennej..aleś ty ciołek

  • Marcin pisze:

   Po pierwsze.
   O twojej inteligencji i kulturze świadczy to że mnie wyzywasz.
   Po drugie.
   Nie. nie jesteś z końskich.

 9. U-Zoom pisze:

  Najważniejsze będą dla nich wskaźniki inflacji. Jasno to wynika z wypowiedzi. Tego oczekuje unia. Reszta to blef. Mieszkania będą w ilości znikomej, a warunki ich otrzymania praktycznie nie do spełnienia. Lepiej zweryfikować bandyckie, mafijne postępowania, skutkiem których ludzie byli wyrzucani z mieszkań, ale do tego potrzeba władzy uczciwych ludzi, a nie tylko takich, którzy mówią o nieuczciwości poprzedników.

 10. Ja jako były pisze:

  KIEDYŚ P Z P Robotnicza teraz to burżuje , uwłaszczyli się ,biznesmeni bez kija nie podchodź. Ludzie jak sami nie zawalczycie o swój byt , to nie liczcie na obiecanki i ich realizację. Tak tu jest !!!

 11. Kamil pisze:

  No i żrą sie wiejscy wyborcy. Każdy z kandydatów jest ze wsi lub z tamtąd pochodzi. Wiec spokojnie, wybierzecie swojaka!

 12. profesur pisze:

  Kamil, głąbie, nałucz się ortografii

 13. zenek blues pisze:

  Do Marcina … Mam znajomego z Łodzi,mieszka na Widzewie,powiedziałem mu że mam rodzinę w Łodzi ,mieszkają na Bałutach,odpowiedział cyt. ” eee tam Bałuty to nie Łódż”.Jesteś tam samo mądry jak i on.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *