REKLAMA

Postępy prac przy budowie nowego przedszkola w Rudzie Malenieckiej [wideo, zdjęcia]

W Rudzie Malenieckiej trwają intensywne prace nad budową nowego publicznego przedszkola. Ma ono mieć powierzchnię 900 m2, a oprócz sal zajęć, będą znajdować się w nim m.in: zaplecze kuchenne, administracyjne oraz pokój zajęć sensorycznych. O tym, na jakim etapie jest budowa opowiadał wójt tej gminy Leszek Kuca.

REKLAMA

Nowy budynek ma zastąpić obecne przedszkole o nie najlepszych warunkach, którego mury powstały jeszcze w latach siedemdziesiątych.

REKLAMA

Każda sala pomieści 25 maluchów, łącznie 125 dzieci w całym obiekcie. Według zapewnień, dzieci z terenów gminy z nowego przedszkola będą mogły korzystać już od początku roku szkolnego 2024/2025.

O postępach w pracach mówi wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca – „Trwają intensywne prace związane z budową nowego budynku publicznego przedszkola w Rudzie Malenieckiej, te prace są bardzo zaawansowane, przed chwila rozmawiałem z wykonawcą i padały z jego ust deklaracje, że w przyszłym tygodniu będzie montowana konstrukcja dachu i następnie będą prace już w środku budynku, tak aby można było ten budynek w stanie zamkniętym zakończyć jeszcze przed okresem zimowym. Pozostałe prace wykończeniowe będą trwały w okresie zimowym wewnątrz budynku przedszkola. Według deklaracji wykonawcy planujemy oddać budynek na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku”.

Łączny koszt budowy nowego obiektu wynosi 5 milionów 400 tysięcy złotych, a środki na ten projekt zostały pozyskane z programu „Polski Ład”, już w maju ubiegłego roku, kiedy to wniosek został pozytywnie zakwalifikowany do rządowego dofinansowania.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *