REKLAMA

Poszukiwany z narkotykami w seicento uciekał przed policją

W czwartek w godzinach wieczornych w Adamowie w gminie Smyków miał swój finał pościg, który prowadzili policjanci za kierującym fiatem seicento 32-latkiem . Uciekiniera i jego pasażerkę w stanie niezagrażającym życiu przewieziono do szpitala.

REKLAMA

Poszukiwany w narkotykami w seicento uciekał przed policją

„Wczoraj po godzinie 17:00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich w miejscowości Przyłogi postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobowego Fiata. Policjanci podejrzewali, że autem kieruje osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu kierujący nie zamierzał się zatrzymać i uciekając kontynuował jazdę. Po przejechaniu około dwóch kilometrów, w Adamowie mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu a następnie powrócił na jezdnię. Uszkodzonym autem nie mógł jechać dalej. Po wyjściu z samochodu mężczyzna podjął pieszą ucieczkę, jednak szybko został zatrzymany przez koneckich kryminalnych. W pojeździe znajdowała się 27-letnia pasażerka. Oboje uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji.” – informuje aspirant Monika Zamachowska, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich

REKLAMA

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że 32-latek chciał uniknąć kontroli drogowej ponieważ był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, posiadał jeszcze aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto mężczyzna miał przy sobie 2,5 grama białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w związku z czym została mu pobrana krew do badań, która wykaże czy kierował pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *