REKLAMA

Pouczający konkurs ‚Bezpieczne Ferie’ rozstrzygnięty [wideo]

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich odbył się uroczysty finał konkursu „Bezpieczne Ferie”. Policjanci wytypowali 10 najlepszych prac, których autorów wyróżnili cennymi nagrodami. Celem konkursu było popularyzowanie bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych wśród dzieci i młodzieży.

REKLAMA

O konkursie opowiada sierż. Marta Przygodzka – „Wyobraźnia uczestników konkursu nie miała granic. Pojawiły się bardzo oryginalne i twórcze prace. Zespól Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli przygotował na tę uroczystość rymowanki profilaktyczne, związane z tematyką konkursu. […] Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Nadesłano łącznie 71 prac, z czego jedna pochodziła aż z Zielonej Góry. Zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do dalszego poszerzania swojej wiedzy z szeroko rozumianego bezpieczeństwa” – „Nasza komenda prowadzi rozliczne działania profilaktyczne, m. in. jednym z takich działań które organizujemy w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w czasie ferii są działania skierowane do dzieci w wieku 5 – 10 lat po to żeby przekazać informacje jak bezpiecznie spędzić te ferie. Elementem naszych działań jest ten konkurs” – dodaje komendant KPP w Końskich insp. dr Waldemar Cisowski.

REKLAMA

Honorowym patronatem konkursu oraz sponsorem nagród był Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski. Prace oceniane były przez podkom. Sylwię Sobczyńską oraz sierż. Martę Przygodzką. Dużym wsparciem wykazał się poseł RP Mariusz Gosek. Młodym artystom nagrody wręczali komendant Powiatowej Policji w Końskich inspektor Waldemar Cisowski, jego zastępca młodszy komendant Dariusz Dębowski, Naczelnik Wydziału prewencji Mariusz Świeca, Kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Michał Okła oraz wicestarosta powiatu koneckiego Wiesław Skowron – ” Chcę w imieniu starosty, całego zarządu i swoim własnym szczególnie tym bohaterom o których pan komendant powiedział pogratulować tego co do tej pory zrobiły” .

Lista zwycięzców:

Franciszek Bąk, Lena Rogalska, Aleksandra Bigorajska, Maja Augustyniak, Natalia Śliwak – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli

Jan Witczak – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie,

Eryk Mazur – Przedszkole Akademia Przedszkolaka,

Lena Świeca – Szkoła Podstawowa w Radoszycach,

Nadia Trojanowska – Przedszkole w Radoszycach,

Grupa Pszczółki z Przedszkola Bajkowa Kraina,

Olivia Grycza – Szkoła Podstawowa w Zielonej Górze.

Finaliści konkursu „Bezpieczne Ferie” wraz z organizatorami, rodzicami oraz nauczycielami

Na koniec spotkania komendant Waldemar Cisowski podziękował rodzicom i pedagogom za zaangażowanie w konkursie – „Bardzo serdecznie dziękuję państwu dorosłym którzy po pierwsze zmotywowali dzieci do udziału w naszym konkursie i mam nadzieję, że tego typu akcje doprowadzą do tego że nie będziemy mieli osób w takim młodym wieku które ucierpią w trakcie ferii, że nikt nie będzie ofiarą wypadku drogowego czy jakiś niepokojących sytuacji – kąpania się czy ślizgania na zbiornikach które są nie do końca są zamarźnięte i grozi to poważnymi konsekwencjami. Po to działamy, żeby do takich sytuacji nie dochodziło”.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *