REKLAMA

Powiat konecki internetowym prekursorem. Ma nowy portal we współpracy z rządem

Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Końskich uruchomiło nowy serwis powiatu koneckiego. To eksperyment w skali kraju, ale efektem ma być powstanie podobnych stron dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w kraju. Serwis można znaleźć pod adresem https://samorzad.gov.pl/web/powiat-konecki. Co więcej – wszystkie jednostki samorządu mogą otwierać serwisy na rządowym serwerze, to nowum którym chwali się Ministerstwo Cyfryzacji. By to zrobić wystarczy wypełnić jeden formularz. 

REKLAMA

Nowy serwis to efekt kilkumiesięcznej współpracy zespołu Ministerstwa Cyfryzacji i osób ze Starostwa Powiatowego w Końskich, które aktywnie włączyły się w to przedsięwzięcie. Priorytetem strony jest usprawnienie przekazywania informacji mieszkańcom powiatu. Korzystając z przygotowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji materiałów i narzędzi, stworzono przyjazną i interesującą witrynę internetową z nowoczesną grafiką oraz prostą strukturą nawigacji –„Dla nas było to ciekawe doświadczenie, bo tak naprawdę wdrażaliśmy ten portal, te działania jako pierwsi w Polsce. To był pewien pilotaż, a dopiero po nas do projektu mogą dołączać się kolejne samorządy. Mam nadzieję, że portal ułatwi komunikację z mieszkańcami, wyjaśni wiele spraw, które dotychczas mogły sprawiać mieszkańcom problemy” – mówi nam Radosław Lachowski, koordynator działań związanych z nowym portalem w powiecie koneckim, Naczelnik Wydziału Organizacji i Informatyzacji Powiatu Koneckiego.

REKLAMA

W jednym miejscu znajdują się informacje, czym zajmują się władze powiatowe, można zapoznać się z dokumentami urzędowymi w formie cyfrowej oraz łączyć się w tworzenie lokalnej tożsamości.

– „Samorzad.gov.pl to serwis zaprojektowany od początku do końca tak, aby odpowiadać na potrzeby zarówno obywateli, jak i samorządowców” – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – „My dostarczamy zaplecze techniczne i serwis, gminy odpowiadają za treści. Dołączenie do portalu jest bezpłatne” – dodaje szef MC.

Samorzad.gov.pl to także ułatwienie i wygoda dla urzędników i gminnych włodarzy. Przenosząc tam swój obecny portal mają pewność, że trafiają w profesjonalne ręce. To koniec zmartwień o utrzymanie strony, czy problemy techniczne. Ministerstwo Cyfryzacji bierze to na siebie. A w jaki sposób samorząd może utworzyć stronę na platformie? Wystarczy, że urzędnicy wypełnią jeden formularz – znajduje się on TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *