REKLAMA

Powiat zaprasza na IV Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych [wideo]

Zarząd Powiatu Koneckiego oraz Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” zapraszają na IV Powiatowy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 marca, obecnie trwają zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w tej patriotyczno-sportowej imprezie.

REKLAMA

O tegorocznej, IV edycji Powiatowego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych opowiedział nam naczelnik Wydziału Promocji i Kultury, a zarazem historyk Marian Wikiera.

tkn24.pl: Gdzie w tym roku będzie zorganizowany marsz, jak przebiega trasa? 
Marian Wikieria: „W tym roku mamy już czwarty Marsz Tropem Wilczym w powiecie koneckim. To inicjatywa starosta koneckiego Grzegorza Pieca, który zainaugurował swoim pomysłem to wydarzenie w lutym 2020 roku. Z racji covidowych obostrzeń następne rajdy miały ograniczoną formę, ale w sensie organizacyjnym się sprawdziły. Start i meta będzie przy Technikum, czyli przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych, który nosi imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. Nie przypadkowo więc to miejsce jest wyznaczone na dzień tego wydarzenia, bo to żołnierz wyklęty. Trasa wiedzie podobnie jak w zeszłym roku – drogami polnymi w stronę Lasu Gawroniec. To miejsce ma konotacje historyczne, bo w 1944 roku tam koneccy żołnierze Armii Krajowej dokonali udanego zamachu na niemieckiego oprawcę SS majora Eduarda Fittinga…”. 

REKLAMA

Całą rozmowę możecie obejrzeć w powyższym materiale wideo.

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie „ImperActive”, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich, Stowarzyszenie „Aktywny Ćmińsk” oraz Jednostki Strzeleckie 2026 i 2160, a także uczniowie z klas mundurowych ZDZ i ZSP nr 1.

IV Powiatowy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym został objęty honorowym patronatem szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka oraz przez Instytut Pamięci Narodowej.

Podczas trwania marszu odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji „Niezłomni”.

Regulamin 

Karta zgłoszenia

REKLAMA

3 thoughts on “Powiat zaprasza na IV Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych [wideo]

  1. Matka pisze:

    Czym dzieci w sobotę się mają dostać do Końskich co?

  2. Mother pisze:

    Nagnają dcieciaków bo nikt inny nie przyjdzie…Zwiększa CO2 i zanieszczyszsnie bo każdym swoim autkiem przyjdzie …dzieci się rozchorują i kto za leki zapłaci?

  3. zzz pisze:

    jak za komuny marsz pierwszomajowy był obowiązkowy inaczej nagana ze sprawowania,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *