REKLAMA

Powiatowe Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2024 [wideo, zdjęcia]

We wtorek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich miały miejsce Powiatowe Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Wiele osób przyszło, aby zapoznać się z ofertami 25 wystawców, oferujących zatrudnienie w kraju i za granicą.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się w godzinach porannych i przyciągnęło mnóstwo zainteresowanych. To dla nich przede wszystkim szansa na rozwój ścieżki zawodowej.

REKLAMA

– „Myślę, że to jest najlepsza okazja, żeby osoby, które szukają pracy, mogły znaleźć szeroki wachlarz propozycji pracy, bo tak naprawdę, z tego co wiem, jest 25 wystawców, blisko 350 ofert pracy, także myślę, że na pewno ktoś znajdzie dla siebie wymarzoną pracę” – mówił nam starosta konecki Grzegorz Piec.

25 wystawców miało do zaoferowania łącznie około 900 miejsc pracy. O tym, w jakich zawodach można było znaleźć zatrudnienie we wtorek opowiedział nam dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jacek Werens:

– „Najwięcej ofert pracy jest w branży produkcyjnej. Dominują tutaj takie zawody jak mechanik maszyn, pracownik produkcji. Ponadto są oferty pracy dla opiekunów osób starszych, dla sprzedawców, dla szwaczek. Pracę dzisiaj znajdą także piekarze, elektrycy, mechanicy pojazdów samochodowych, operatorzy maszyn CNC oraz operatorzy koparek”

Swoje stoisko wystawili też przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Końskich, którzy zachęcali do wstąpienia w szeregi mundurowych. Funkcjonariusze opowiadali też o swojej pracy zainteresowanym.

– „Znajdując się tutaj na Powiatowych Targach Pracy rekomendujemy pracę w policji. Szukamy osób, które chciałyby wstąpić w mundur, jak również stanowiska cywilne, na które również potrzeba zdecydowanych osób, które przyszłyby do nas, złożyły dokumenty, a może i odnalazłyby się w tym zawodzie i razem tworzyły bezpieczny powiat konecki” – opowiadał sierż. Krzysztof Bernat, oficer prasowy KPP w Końskich.

W targach uczestniczyli między innymi: starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, członkowie Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik oraz przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk wraz z zastępcami i radnymi.

W trakcie wydarzenia odbyła się prezentacja pt. „Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu” przygotowana przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy i koneckiego ZUS-u.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *