REKLAMA

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Miedzierzy. Znamy zwycięzców [wideo, zdjęcia]

W niedzielę po południu na boisku szkolnym w Miedzierzy miały miejsce powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. O awans do etapu wojewódzkiego walczyło osiem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Pojawiła się też Kobieca Drużyna Pożarnicza z Fałkowa. Najlepsi okazali się zawodnicy z Lipy.

REKLAMA

Udział w turnieju wzięli strażacy z najlepszych drużyn w gminach powiatu koneckiego. Konkurencja była zacięta. Zawody sprawdzały zarówno kondycję uczestników jak i ich umiejętności radzenia sobie z pożarami. Tradycyjnie odbyły się dwie konkurencje: sztafeta i ćwiczenie bojowe.

– „Znajdujemy się w Miedzierzy, na terenie Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Odbywają się tu Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Jest to wydarzenie, ponieważ pierwszy raz na terenie gminy Smyków odbywają się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Startuje tu osiem drużyn i jedna drużyna kobieca” – opowiedział komendant Komendy Powiatowej PSP w Końskich mł. bryg. Ryszard Stańczak.

REKLAMA

Udział wzięły jednostki OSP z: Kozowa, Niekłania, Słupi Koneckiej, Jakimowic, Gowarczowa, Czermna, Dziebałtowa i Lipy. Na szczeblu wojewódzkim reprezentować nas będzie drużyna z gminy Ruda Maleniecka.

Najlepszą sztafetę wśród drużyn męskich wykonała OSP Lipa (czas 60,16 s), natomiast ćwiczenie bojowe wykonali najlepiej druhowie z OSP Kozów (czas 60,42 s).

Podczas wydarzenia, poza widzami, strażaków dopingowali: poseł na Sejm RP Mariusz Gosek, starosta konecki Grzegorz Piec, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich mł. bryg. Ryszard Stańczak oraz przedstawiciele gminy Smyków: wójt Jarosław Pawelec i jego zastępca Jerzy Duda.

– „Poziom jest bardzo wysoki. Wszystkie jednostki są bardzo dobrze przygotowane. Cieszę się, że akurat udało się przeprowadzić te zawody, dzięki uprzejmości pana wójta Jarosława Pawelca, na terenie gminy Smyków, bo na terenie gminy Smyków jeszcze nie było w historii zawodów pożarniczych. Zwycięzcy dzisiejszych zawodów za tydzień pojadą do Staszowa” – mówił starosta konecki.

Ostatecznie po wyrównanym boju najlepsi okazali się druhowie OSP z Lipy, za ich plecami znalazły się jednostki z OSP Kozów i OSP Niekłań.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
1. Kobieca Drużyna Pożarnicza z OSP Fałków 127,25 pkt.
Wśród mężczyzn:
1. OSP Lipa (gm. Ruda Maleniecka) 86,54 pkt.,
2. OSP Kozów (gm. Smyków) 88,44 pkt.,
3. OSP Niekłań (gm. Stąporków) 89,19 pkt.,
4. OSP Słupia (gm. Słupia Konecka) 91,59 pkt.,
5. OSP Jakimowice (gm. Radoszyce) 92,69 pkt.,
6. OSP Gowarczów (gm. Gowarczów) 96,64 pkt.,
7. OSP Czermno (gm. Fałków) 98,38 pkt.,
OSP Dziebałtów (gm. Końskie) nie został sklasyfikowany (nieukończenie konkurencji).

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Miedzierzy. Znamy zwycięzców [wideo, zdjęcia]

  1. Lolek pisze:

    OSP Czermno, dno, trzeba zmienić dowództwo. DNO,DNO

  2. Anonim pisze:

    Warto byłoby także wspomnieć o tym, że kobieca drużyna również pojawi się na zawodach wojewódzkich i będzie reprezentować nasz powiat. Może tam nie zostanie tak zlekceważona jak w tym artykule oraz podczas zawodów powiatowych. Organizatorzy całkowicie zignorowali i zlekceważyli kobiecą drużyne z Fałkowa.

  3. Joisse pisze:

    Najlepsi wg jakiego .kryterium?. Bo z punktacji wynika, że z Fałkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *