REKLAMA

Powiatowy konkurs literacki rozstrzygnięty

Komisja wyłoniła laureatów konkursu literackiego pn. „Patriotyzm XXI wieku”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Końskich.

REKLAMA

Celem konkursu było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, zachęcenie młodzieży do rozwijania wrażliwości literackiej o tematyce patriotycznej oraz promowanie młodych talentów. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu koneckiego.

REKLAMA

Do finału na szczeblu powiatowym zakwalifikowało się 11 prac. Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Marian Wikiera i członkowie: Barbara Panek Skurkiewicz, Agnieszka Krakowiak oraz Mariusz Słowiński, wyłoniła prace, które wyróżniły się najciekawszym ujęciem tematu.

Laureatami Powiatowego Konkursu Literackiego pn. „Patriotyzm XXI wieku” zostali:

Natalia Boruń – uczennica ZSP w Stąporkowie – I miejsce

Przemysław Błaszczyk – uczeń II LO w Końskich – II miejsce

Kacper Gołacki – uczeń II LO w Końskich – III miejsce

Komisja Konkursowa przyznała również nagrodę specjalną dla autorki wiersza – Agaty Ciaś uczennicy ZSP w Stąporkowie oraz trzy wyróżnienia, które trafią do: Aleksandry Ciepluch uczennicy ZSP w Stąporkowie, Julii Młynarczyk uczennicy II LO w Końskich i Julity Kwaśniewskiej uczennicy ZSP w Stąporkowie.

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani nagrodami i dyplomami, a ich teksty będą umieszczone w Kwartalniku Społeczno-Kulturalnym „Powiat Konecki”. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wkrótce w naszym portalu zaprezentujemy fragmenty prac, które jury uznało za najciekawsze. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *