REKLAMA

Powraca temat rewitalizacji Sielpi. Rozpoczął się przetarg [wideo]

Ekolodzy spowodowali opóźnienie realizacji wielkiej rewitalizacji Sielpi. Teraz temat powrócił. Miasto ogłosiło przetarg i czeka na zainteresowanych wykonaniem prac. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że decyzję środowiskową wydaną dla tej inwestycji zaskarżyli ekolodzy. Następnie Wojewódzki Sąd Administracyjny ją uchylił, a przyczyna była kuriozalna. Sędziowie stwierdzili, że organ wydający decyzję środowiskową, czyli Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie złożyła bezpiecznego elektronicznego podpisu pod dokumentem, który drogą elektroniczną został przesłany do Urzędu Miasta i Gminy Końskie.

W związku z tym gmina Końskie musiała od nowa przejść przez wszystkie procedury środowiskowe, uzyskać nową decyzję środowiskową i w końcu rozpisać na nowo przetarg, bo poprzedni trzeba było unieważnić. –„Przedwczoraj podpisałem dokumenty umożliwiające rozpoczęcie procedury przetargowej na rewitalizację Sielpi. A więc rozpoczyna się procedura przetargowa dla jednej z najpoważniejszych inwestycji i chyba najdłużej oczekiwanych.” – mówił nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Przypomnijmy, że projekt rewitalizacji Sielpi ma kosztować około 30 milionów złotych, prawie 25 milionów na to działanie gmina Końskie pozyskała z funduszów europejskich. Główne prace miały dotyczyć pogłębienia i oczyszczenia zalewu. Jak udało nam się ustalić zakres prac w porównaniu z poprzednimi planami został nieco zmodyfikowany – tak by zminimalizować ryzyko zaskarżenia decyzji środowiskowych przez organizacje ekologiczne. Ono jednak cały czas istnieje. –„To wszystko jest oparte na ryzyku, bo wydana świeżo decyzja środowiskowa może ponownie zostać zaskarżona, ale mam nadzieję że tym razem bezskutecznie. Poza tym przyjęliśmy nieco nową formę przygotowań do tej rewitalizacji.” – tłumaczy burmistrz Obratański.

O tym czy prace w Sielpi w końcu będą mogły ruszyć dowiemy się w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

REKLAMA

Dodaj komentarz