REKLAMA

Poznajcie ZSP w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie to szkoła z ponad 70-letnią historią i tradycją. Przez wszystkie lata szkoła zmieniała się dostosowując do zapotrzebowania rynku pracy. Aktualnie jest to nowoczesna placówka dopasowana do wymagań współczesnej cywilizacji. 

REKLAMA

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie, czyli popularna „Górka” to jedyna szkoła w powiecie koneckim, która kształci uczniów zarówno w Liceum Ogólnokształcącym jak i Technikum.

„Zapraszam do zapoznania się z ofertą kształcenia. Podejmując naukę w naszej szkole możesz wybrać technikum w zawodzie: technik informatyk, technik handlowiec i technik logistyk. W Liceum Ogólnokształcącym proponujemy naukę przedmiotów rozszerzonych w grupach: humanistyczno-prawnej, psychologiczno-medycznej, ekonomiczno-technicznej” – opowiada Hanna Rzepka, dyrektor ZSP w Stąporkowie.

REKLAMA

„W szkole istotne jest bezpieczeństwo uczniów oraz jak najlepsze przygotowanie ich do egzaminów maturalnych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie” – dodaje wicedyrektor placówki Karol Banasik.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie posiada sale wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny co gwarantuje doskonały komfort pracy dla nauczycieli i uczniów. W placówce znajdują się także bardzo dobrze wyposażone nowoczesne pracowanie językowe. Uczniowie mogą uczyć się języka angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego lub włoskiego.

„W szkole realizowane są projekty, rozwijające zainteresowania uczniów oraz podnoszące ich kwalifikacje. Realizujemy również innowacje pedagogiczne. Akademia Młodych Tłumaczy – to innowacja językowa dla uczniów, którzy chcą doskonalić język, otworzyć się na świat. 'Tip na Trip’ to innowacja podróżnicza dla młodzieży lubiącej poznawać świat lokalnie i globalnie” – mówi Hanna Rzepka i dodaje –„Dla uczniów wybitnie uzdolnionych oferujemy indywidualny program nauki z wybranych przedmiotów”.

„Szkoła realizuje projekty finansowane ze środków unijnych. Młodzież odbywała miesięczne praktyki zawodowe w Niemczech, we Włoszech, a ostatnio w Grecji. 110 uczniów zdobyło międzynarodowy certyfikat EUROPASS, potwierdzający kwalifikacje zawodowe na terenie Unii Europejskiej. Uzyskaliśmy Akredytację w programie ERASMUS + na lata 2020-2027 w sektorze kształcenie i szkolenie zawodowe, co pozwoli nam otrzymać dofinansowanie na kolejne wyjazdy zagraniczne” – tłumaczy wicedyrektor Karol Banasik.

W ramach projektów unijnych uczniowie „Górki” uczestniczą w doskonalących kursach zawodowych, a zajęcia odbywają się w specjalistycznie wyposażonych pracowniach: ekonomiczno-logistycznej, handlowej i informatycznej –„Dla uczniów w technikum oferujemy praktyki i płatne staże u lokalnych pracodawców” – dodaje wicedyrektor Banasik.

Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie jest najlepsze w powiecie koneckim. Zajęło 8 miejsce w rankingu Perspektywy 2021 w województwie świętokrzyskim i zdobyło brązową tarczę – znak jakości szkoły –„Nasi uczniowie odnoszą indywidualne sukcesy, biorą udział w konkursach na szczeblu krajowym, wojewódzkim, czy powiatowym zdobywając wysokie miejsca. Ostatnio, uczennica z klasy I LO, zajęła 7 miejsce w ogólnopolskim konkursie z kategorii literackiej „Polskie serce pękło. Katyń 1940” organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP” – opowiada dyrektor Hanna Rzepka.

Szkoła posiada Aulę wykładową, na której organizowane są spotkania z ciekawymi osobami czy warsztaty oraz dobrze wyposażoną bibliotekę z Multimedialnym Centrum Informacyjnym.

W szkole działa grupa teatralna „Alter Ego”, która skupia uczniów mających talent aktorski, recytatorski lub muzyczny. Przygotowane przedstawienia i programy okolicznościowe prezentowane są lokalnej społeczności. Na uwagę zasługuje ostatnio nagrany film pt. „Ziemiańska, czyli lata 20-te, lata 30-te…”, który można zobaczyć choćby poniżej:

Działa także Uczniowski Klub Sportowy „Staszic”, który jako jedyny w powiecie od 10 lat organizuje bezpłatny kurs jazdy na nartach. Zajęcia sportowe odbywają się na nowoczesnym boisku wielofunkcyjnym, w sali gimnastycznej lub w dobrze wyposażonej siłowni. Uczniowie uczestniczą w zawodach sportowych, kursach narciarskich, czy nauce tańca. W szkole istnieją również inne organizacje młodzieżowe. Każdy uczeń znajdzie coś dla siebie!

„Praca w naszej szkole przebiega w atmosferze bezpieczeństwa, wzajemnego szacunku, pomocy i partnerstwa. Nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój zainteresowań i umiejętności uczniów” – zapewnia Karol Banasik, wicedyrektor ZSP w Stąporkowie.

„Nasi absolwenci chętnie odwiedzają szkołę i aktywnie uczestniczą w jej życiu. To kreatywni ludzie podejmujący naukę na renomowanych uczelniach i osiągający sukcesy zawodowe” – mówi dumna dyrektor Hanna Rzepka.

Szkoła należy do Salonu Kreatywnych Szkół województwa świętokrzyskiego. Posiada wiele certyfikatów, między innymi w tym roku zdobyła certyfikat „Inspirator Kariery 2020” w kategorii Edukacja .

„Drogi uczniu klasy ósmej – Decydując o wyborze szkoły średniej pomyśl o sobie. W naszej szkole pomożemy Ci przygotować się do dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz rozwinąć posiadane talenty” – deklaruje Hanna Rzepka, dyrektor ZSP w Stąporkowie.

Absolwentów szkół podstawowych zaprasza w swoje progi Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie, mieszczący się przy ulicy Stanisława Staszica 4.

Telefon: 41 374 11 44
Facebook
Instagram 
strona internetowa: www.staszic-staporkow.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *