REKLAMA

Prawie 2 mln złotych na młodzież w gminie Radoszyce! Będą darmowe zajęcia i wycieczki [wideo]

Projekt „Super Szkoły w Gminie Radoszyce” warty 1 milion 842 tysiące złotych otrzymał unijne dofinansowanie wynoszące przeszło 1 milion 650 tysięcy złotych. To program zakładający moc działań związanych z rozwojem i aktywizacją młodzieży, w tym darmowe wycieczki i zajęcia pozalekcyjne np. z języka angielskiego. Tak wysokie dofinansowania w tego typu projektach to rzadkość.

REKLAMA

„Jesteśmy wśród 42 wnioskach z alokacją prawie największą z całego województwa. Za to bardzo dziękuję całemu zespołowi tych, którzy w tym wniosku uczestniczyli. Dziękuję wszystkim którzy pisali diagnozę. Dziękuję p. Justynie Wójtowicz-Góźdź, która zajmowała się tym wnioskiem osobiście. Wielka radość ze względu na to, że wniosek dotyczy naszej młodzieży. Czekaliśmy na coś takiego dla młodych. Wcześniej był projekt dla seniorów, a tu teraz mamy coś dla naszych najmłodszych mieszkańców. 42 oddziały mamy w całej gminie i wszystkie szkoły z terenu miasta i gminy Radoszyce będą objęte tym projektem. Działać to będzie trzy semestry i będą to wycieczki darmowe, zajęcia edukacyjne darmowe, dodatkowe” – tłumaczy Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

O szczegółach projektu opowiada nam jego koordynatorka Justyna Wójtowicz-Góźdź –„W ramach projektu proponujemy dzieciom zajęcia ekologiczne, zajęcia z angielskiego, doradztwo zawodowe, zajęcia plastyczno-techniczne. Oprócz tego, że będą dla każdej klasy dodatkowe godziny zajęć to doposażymy  klasy i szkoły w pomoce dydaktyczne, a dzieci dostaną materiały piśmiennicze do zajęć. Każda klasa będzie dostawać też materiały plastyczne, techniczne i  w całym projekcie oprócz tego także trzy wycieczki” – tłumaczy Wójtowicz-Góźdź.

REKLAMA

Wszystkie wspomniane aktywności rozpoczną się od września, czyli od początku roku szkolnego 2024/2025. Projekt potrwa do końca roku kalendarzowego 2025.

REKLAMA

Dodaj komentarz