REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość bojowo nastawione przed wyborami w Końskich [wideo, zdjęcia]

W czwartkowy wieczór w Sali Bankietowej Astoria w Końskich miała miejsce gminna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Zaprezentowano na niej kandydatów do Rady Miasta i Gminy Końskie oraz kandydatów do Rady Powiatu z okręgu nr 1, który obejmuje gminę Końskie. Nastroje uczestników spotkania były bardzo bojowe!

REKLAMA

Konwencję otworzył szef struktur gminnych tej partii, konecki radny Wiesław Malicki. –„Witam członków i zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Spotykamy się dziś po to by zaprezentować naszych kandydatów do każdego szczebla samorządu naszego województwa.” – mówił we wstępie prowadzący to wydarzenie.

Następnie krótki program wyborczy dla powiatu przedstawił Andrzej Marek Lenart, lider tej listy wyborczej. Nie ukrywał on, że władza powiatowa w najbliższych pięciu latach będzie musiała zmierzyć się z wieloma problemami. Później Lenart przedstawił kandydatów do Rady Powiatu z okręgu nr 1 obejmującego miasto i gminę Końskie. Oprócz niego są to w kolejności miejsc na liście: Dariusz Banasik, Jarosław Lasota, Łukasz Kubka, Cezary Struzik, Marian Wikiera, Ewa Peliwo, Ewa Karbownik, Dominika Kijewska-Banasik, Alina Gąszcz i Kamil Kubicki.

REKLAMA

Kandydaci do Radu Powiatu z okręgu nr 1 obecni podczas konwencji.

Po Andrzeju Lenarcie głos zabrała Urszula Przygodzka. To kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, która pochodzi z naszego powiatu, a konkretnie z gmint Radoszyce.

Potem długo o programie dla gminy Końskie opowiadał Wiesław Malicki. I podobnie jak starosta Lenart i on przedstawiał kandydatów. By zaprezentować się wszystkim przybyłym do mikrofonu i mównicy podchodzili kolejno według ułożonych list kandydaci z poszczególnych okręgów.

Z okręgu nr 1: Mariusz Brzozowicz, Marcin Wiaderny, Monika Błaut, Piotr Kornecki, Elżbieta Nizińska, Radosław Nowek i Wioletta Walcharz.

Kandydaci do Rady Gminy z okręgu nr 1 obecni podczas konwencji.

Z okręgu nr 2: Helena Rozmus, Karol Cygankiewicz, Dariusz Łyżwa, Łukasz Jóźwik, Julia Piwczyk, Zenon Wołczyk, Adam Kubka i Bożenna Makowska.

Kandydaci do Rady Gminy z okręgu nr 2 obecni podczas konwencji.

Z okręgu nr 3: Piotr Słoka, Sylwia Wietrzykowska, Witold Młodawski, Monika Czmoch, Izabela Majer-Wąsik, Marek Słowiński  i Mariusz Druszcz.

Kandydaci do Rady Gminy z okręgu nr 3 obecni podczas konwencji.

Z okręgu nr 4: Wiesław Malicki, Paweł Stępień, Krystian Leśniewski, Agnieszka Długosz, Ireneusz Łosiak, Ewa Samson i Katarzyna Serek.

Kandydaci do Rady Gminy z okręgu nr 4 obecni podczas konwencji.

Każdy z obecnych kandydatów powiedział kilka słów o sobie, a liderzy okręgów mówili także o programie dla swojego rejonu oraz całej gminy Końskie.

W wyborczym spotkaniu udział wziął także Marcin Piętak, kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego startujący w naszym okręgu, ale mieszkający w powiecie koneckim. Konwencję zakończyło wykonanie wspólnej fotografii całej gminnej drużyny Prawa i Sprawiedliwości.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *