REKLAMA

Prezydent Aleksander Kwaśniewski w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Mnóstwo mieszkańców Końskich przybyło na piątkowe spotkanie z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim do sali bankietowej Leliwa w Parku Miejskim. Kwaśniewski udzielił swojego poparcia kandydatom SLD Lewicy Razem w najbliższych wyborach. Rozliczał też obecnie rządzących z działań w jego uznaniu bezprawnych. 

REKLAMA

Spotkanie odbyło się z inicjatywy koneckich działaczy Sojuszu Roberta Plecha, Andrzeja Szejny i Sławomira Marczewskiego. Sam Kwaśniewski przyznał w rozmowie z nami, że powodów jego przyjazdu do Końskich było więcej. –„Po pierwsze sentymenty, bo dawno tu nie byłem, a mam osobiste związki z Końskimi ze względu na mojego przyjaciela ze studiów, który odszedł w grudniu zeszłego roku, a po drugie to kampania wyborcza. Chciałbym bardzo by samorządność w Polsce się umacniała, także w woj. świętokrzyskim. Dobrze życzę Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jego kandydatom, a więc jestem tu żeby ich wesprzeć.” – mówił nam Aleksander Kwaśniewski, a więcej z rozmowy z prezydentem znajdziecie w naszym wideo.

REKLAMA

W otwartym spotkaniu z prezydentem wzięło udział bardzo wielu mieszkańców powiatu koneckiego. Pojawili się także koneccy działacze lewicy: radny powiatowy Wiesław Skowron, wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kowalczyk, wicedyrektor Urzędu Pracy Wojciech Owczarek oraz inni kandydaci do samorządów różnego szczebla. Podczas swojego wystąpienia prezydent Kwaśniewski mówił wiele między innymi o zjawiskach jego zdaniem patologicznych, które występują w obecnej Polsce, o groźnym oddalaniu się naszego kraju od Unii Europejskiej, a także o bardzo bliskim obecnie połączeniu państwa z kościołem. Nie zabrakło też licznych pytań z sali i odpowiedzi na nie. Więcej ze spotkania zaprezentujemy Państwu wkrótce.

Na zakończenie Aleksander Kwaśniewski otrzymał od naszych działaczy piękny bukiet róż, a także żeliwny kociołek symbolizujący nasze tradycje odlewnicze. Szef SLD w powiecie koneckim, który prowadził całe spotkanie serdecznie dziękował prezydentowi za wsparcie w trudnej, trwającej obecnie kampanii wyborczej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *