REKLAMA

Rozpoczynają się Kuźnice Koneckie. Zobacz, co się będzie działo

Kuźnice Koneckie odbędą się już dziś oraz jutro. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie piosenkarka Natalia Szroeder. 

REKLAMA

W sobotę (15 lipca) wydarzenia związane z Kuźnicami będą się przenosić w różne miejsca powiatu koneckiego. Impreza rozpocznie się o godz. 11.30 w Parku Miejskim w Końskich na placu przy fontannie. Wtedy to nastąpi powitanie gości i przedstawienie rysu historycznego. W tym samym czasie wystartuje również rajd rowerowy „Orszakiem królewskim po ziemi koneckiej”. Cykliści przemierzą 45-kilometrową trasę orszaku króla Stanisława Augusta pokonując odcinek: Końskie – Sielpia – Miedzierza – Adamów – Smyków – Radoszyce – Jacentów – Ruda Maleniecka – Wyszyna Rudzka – Maleniec.

O godz. 13.00 uroczystość przeniesie się do Adamowa. Tam też będzie miała miejsce inscenizacja z królem Stanisławem Augustem. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Muzeum Ludowe w Adamowie i wybić monetę okolicznościową.

REKLAMA

Z Adamowa wszyscy przeniosą się do Radoszyc, gdzie nastąpi dalsza część inscenizacji „Stanowe witanie króla”, a w niej wręczenie kluczy do miasta. Następnie mszę św. w języku łacińskim odprawi ks. dr hab. Stanisław Łabendowicz, profesor KUL. Po nabożeństwie król August uda się do Jacentowa – będzie to III etap wizyty władcy. Tam odbędzie się Piknik Królewski i występy artystyczne. Równolegle zaczną się obchody w Maleńcu. W godzinach 16-17.00 przewidziana jest wystawa odlewników i ginących zawodów, aut zabytkowych, losowanie nagród wśród rowerzystów, zawody w biciu gwoździ. Uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę o Maleńcu i historii Doliny Czarnej, film o starej hucie, wystawę makrofotografii Pawła Błachowicza i Marka Ziomka, pokaz starych urządzeń produkcyjnych. O godz. 18.00 rozpocznie się oficjalne powitanie wszystkich gości przebywających już na miejscu i tych, którzy dojadą z Jacentowa. W dalszej części będzie miał miejsce finał plebiscytu „Konecka Marka” oraz koncert gitarowy Piotra Resteckiego.

W niedzielę Kuźnice w całości zorganizowane zostaną w Końskich. O godz. 12.45 wystartuje przegląd piosenki „Kuźnice Talentów – Końskie 2017”. W programie także występ zespołu młodzieżowego oraz grupy Hash Cookie. O godz. 19.00 rozpocznie się koncert głównej gwiazdy imprezy Natalii Szroeder. Przez cały czas trwania bloku estradowego na terenie Parku rozstawione będą stoiska wystawowe oraz promocyjne powiatów: opoczyńskiego, przysuskiego i szydłowieckiego, kapsuła 5 D. Najmłodszym czas umilać będą animatorzy gier i zabaw. W międzyczasie będą miały miejsce 3 wyrzuty kolorowego proszku w ramach wydarzenia Eksplozja Kolorów. Z tego co udało nam się ustalić wyrzuty odbędą się o 15:00, 16:00 i 16:30

Plakat imprezy:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *