Program Rewitalizacji Gminy Radoszyce na lata 2016-2023 jest to bardzo ważny dokument, bez którego nie moglibyśmy się starać o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2023 – tłumaczy Wójt.
REKLAMANa jego opracowanie otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 90% wartości całego projektu, z czego 85% to środki Unii Europejskiej – Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, a 15 % pochodzi z budżetu państwa.
Prace nad jego opracowaniem zaczęliśmy już w lutym, a obecnie przeprowadzamy ostatnie spotkania konsultacyjne z mieszkańcami, podczas których zbieramy od interesariuszy wszelkie uwagi, spostrzeżenia, opinie i propozycje dotyczące rewitalizacji. Dzięki temu została wykonana analiza problemów gminy oraz potrzeb jej mieszkańców – dodaje włodarz.
REKLAMADlatego ten dokument jest taki istotny? Otóż dzięki niemu możemy wskazać te obszary, które dotknięte są stanem kryzysowym, a następnie zastosować działania, mające na celu ich odnowę oraz odpowiednie zagospodarowanie. Program Rewitalizacji zawiera inwestycje najbardziej wyczekiwane przez mieszkańców gminy jak np. budowa przedszkola, rozbudowa budynku Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, ale także inwestycje miękkie t.j. zajęcia dodatkowe dla uczniów, czy kolejne projekty dla seniorów. Program obejmuje nie tylko konieczne prace budowlano-architektoniczne i wyznaczenie nowych funkcji tych obszarów, zgodnych z oczekiwaniami mieszkańców. Istotną częścią są także działania na rzecz aktywizacji mieszkańców, przeciwdziałania bezrobociu, edukacji, kultury, bezpieczeństwa – czyli to, co przekłada się na poprawę jakości życia.
Program Rewitalizacji Gminy Radoszyce na lata 2016-2023 jest współfinansowany
w 90% ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego
Pomoc Techniczna 2014-2020
artykuł sponsorowany