REKLAMA

Przedstawiamy sylwetkę Michała Brauna. Kandydata do Sejmu, który chce walczyć z rakiem

Kielecki radny i kandydat do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej to obywatel świata – jako wolontariusz pracował w Indach i Boliwii, studiował w Warszawie, Pradze i w Danii, ale miłość swojego życia spotkał w Radoszycach! Michał Braun o swoich pasjach, rodzinie i najważniejszym haśle wyborczym – walce z rakiem – opowiedział reporterowi TKN24.

REKLAMA

REKLAMA

Michał Braun od wielu lat działa na rzecz regionu świętokrzyskiego. Prawie dziesięć lat temu zaczął kierować Regionalnym Centrum Wolontariatu, organizował dziesiątki akcji społecznych i obywatelskich. Od roku jest radnym w Kielcach. Na pytanie o to, co daje mu motywację do działania społecznego odpowiada „Nigdy nie chciałem stać z boku, narzekać. Zależy mi na zmianach na lepsze – tak w najbliższym otoczeniu, jak w kraju. Zawsze inspirowała mnie rodzina”.

Dziadek Juliusz służył Polsce jako harcerz, żołnierz, prawnik i ekolog. Za działalność konspiracyjną był osadzony w więzieniu. Jego imieniem nazwany jest szlak turystyczny biegnący od Chęcin do Wiernej Rzeki. Brat dziadka – Jerzy Braun napisał piosenkę pt. „Płonie Ognisko i szumią knieje”, a w czasie II wojny światowej kierował organizacją „Unia”, do której należał Karol Wojtyła. Był przewodniczącym podziemnego parlamentu – Rady Jedności Narodu i ostatnim delegatem Rządu na Kraj. Ojciec, też Juliusz, był dziennikarzem, współtworzył w regionie „Solidarność”, był internowany w stanie wojennym. Przez trzy kadencje był posłem, a później m.in. przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz prezesem Telewizji Polskiej.

9 lat temu poznał Annę Woźniakowską (córkę Ireneusza Woźniakowskiego i Krystyny Woźniakowskiej z domu Binkowskiej). Od tego czasu bardzo dużo czasu spędzają w Radoszycach i na ziemi koneckiej. Zakochani pobrali się w 2013 roku, a w tym tygodniu urodziła im się druga córeczka.

Braun startuje w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Jednym z głównych punktów jego programu wyborczego jest walka z rakiem. „Każdy z nas doświadczył tej strasznej choroby – chorują nasi bliscy, każdy z nas żyje w strachu, że spotka go podobny los. Walka z rakiem musi być jednym z najważniejszych zadań rządu!” – mówi Michał Braun. „Sytuacja dziś jest tragiczna. Jeżeli u kogoś zdiagnozuje się raka, to ma mniejsze szanse na przeżycie niż obywatel każdego innego kraju Unii Europejskiej oprócz Bułgarii!” – dodaje i pokazuje dane mówiące o tym , że do 2025 r. zachorowalność na nowotwory wzrośnie o ponad 25 % i staną się one wówczas główną przyczyną zgonów w Polsce. Na nowotwory złośliwe zapada rocznie ok. 160 tysięcy Polaków. Jednej trzeciej zachorowań można byłoby zapobiec tylko dzięki zminimalizowaniu kluczowych czynników ryzyka.

„Mamy bardzo konkretne rozwiązania – krótszy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, większe fundusze na służbę zdrowia, powołanie centrów leczenia nowotworów poszczególnych narządów, więcej zatrudnianych lekarzy. Program jest szczegółowo przygotowany, startuję w wyborach, aby móc wcielać go w życie”.

Michał Braun w kampanii wyborczej chętnie odwiedza konecczyznę, przekonując mieszkańców oddania na niego głosu. Kandydaturę Michała Brauna poparła oficjalnie Janina Ochojska, która od niedawna sama zmaga się z chorobą nowotworową.

Materiał Wyborczy KKW Koalicja Obywatelska .N IPL Zieloni

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *