REKLAMA

Przedszkole nr 2. Otoczone parkiem i Ogródkiem Jordanowskim [WIDEO, zdjęcia]

Przedszkole nr 2 mieści się przy ulicy Partyzantów 5 w Końskich w nowoczesnym, dobrze wyposażonym budynku sąsiadującym z Parkiem Miejskim i Ogródkiem Jordanowskim. Budynek otoczony jest dużym ogrodem i placem zabaw dla dzieci, placówka posiada także duży parking dla rodziców przyjeżdzających do przedszkola. Poznajcie to miejsce! 

REKLAMA

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00. Kadra pedagogiczna Przedszkola nr 2 to nauczyciele o wysokich kwalifikacjach z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki zabawy, filologii angielskiej. Natomiast pracownicy administracyjno-obsługowi to miły, przyjazny dziecku i rodzicom personel.

Przedszkole posiada własną kuchnię, która serwuje zdrowe, urozmaicone i bardzo smaczne posiłki zgodne z zasadami zdrowego żywienia i uwzględniające indywidualne diety związane z alergiami pokarmowymi. Podczas naszej wizyty dzieciaki zajadały między innymi pyszne i znakomicie wyglądające wegetariańskie roladki.

REKLAMA

Placówka zapewnia realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego poszerzoną o programy i projekty edukacyjne. Praca w Przedszkolu oparta jest przede wszystkim na metodach aktywizujących dziecko. Nauczyciele stosują elementy kinezjologii edukacyjnej, logorytmiki, pedagogiki Marii Montessori, Batii Strauss, Weroniki Sherborne, jak również metody oparte na działaniu TPR (Total Physical Response) prof. Jamesa Ashera. Nie obce są im także drama, metoda audiowizualna, audiolingwalna i komunikacyjna.

Placówka zapewnia nieodpłatnie naukę języka angielskiego codziennie w każdej grupie wiekowej, codzienne zajęcia muzyczno- ruchowe, opiekę logopedyczną, pomoc psychologiczno – pedagogiczną, warsztaty i zajęcia w terenie z zakresu botaniki, zoologii, chemii i fizyki dostosowane do wieku rozwojowego dzieci.

Dobrze wyposażony plac zabaw umożliwia codzienny, aktywny pobyt na świeżym powietrzu. W Przedszkolu nr 2 odbywają się koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pikniki rodzinne, imprezy i uroczystości, zajęcia otwarte, warsztaty i konsultacje dla rodziców.

Nabór na wolne miejsca do Przedszkola nr 2 prowadzony jest do 19 marca 2021 r. Rekrutacja jest prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla rodziców – www.końskie.formico.pl.

Rodzice zapisując dziecko do przedszkola wypełniają wniosek w formie elektronicznej, a następnie drukują go i podpisują. Wygenerowany z systemu „Wniosek o przyjęcie” wraz z niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie określonych kryteriów należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.

Zapraszamy do Przedszkola nr 2 w Końskich – to placówka godna zaufania i wychodząca naprzeciw potrzebom dzieci, rodziców i środowiska lokalnego.

Dane kontaktowe : Przedszkole nr 2 w Końskich
ul. Partyzantów 5 , 26-200 Końskie
tel. 41 372 25 52
www.ps2konskie.szkolnastrona.pl
Facebook Przedszkola nr 2 w Końskich – TUTAJ

Zdjęcia:

Różne wydarzenia:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *