REKLAMA

TKN Studio: Agata Binkowska, odcinek 50

Radna wojewódzka zamieszkująca powiat konecki Agata Binkowska była naszym kolejnym gościem w TKN Studio. Rozmawialiśmy z nią o jej zdaniem niekorzystnej dla Konecczyzny Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego na lata 2030+, ale i o służbie zdrowia, czy planach budowy uzdrowiska w Czarnieckiej Górze. 

REKLAMA

Agata Binkowska uważa, że opracowywana Strategia Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego pomija ważne dla powiatu koneckiego branże gospdodarcze – na przykład branże ceramiczną. Radna zwraca też uwagę, że region częściowo został pominięty w OSI i gminy np. nie będą mogły skorzystać ze środków unijnych na tak zwanych nowy zielony ład. Jej zdaniem to może być np. zagrożeniem dla przyszłego finansowania term w gminie Radoszyce.

Binkowska w TKN Studio odniosła się także do rządowych planów centralizacji szpitali oraz zabrania przywileju płacenia KRUS-u rolnikom, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Mówiła także o pomyśle na uzdrowisko w Czarnieckiej Górze. Zapraszamy do obejrzenia tej ciekawej rozmowy.

REKLAMA

REKLAMA

One thought on “TKN Studio: Agata Binkowska, odcinek 50

  1. Siusiek pisze:

    Agatko….wybory jeszcze daleko. Jakoś sie slabo do tej pory udzielałaś

Dodaj komentarz