REKLAMA

Przedszkole w Bedlnie oficjalnie otwarte! [wideo, zdjęcia]

W niedzielę miała miejsce ważna uroczystość dla lokalnej społeczności Bedlna i okolic. Oficjalnie otworzono nowopowstałe tam przedszkole. 

REKLAMA

W Bedlnie już działa szkoła podstawowa, a niebawem powstanie także hala sportowa. Przedszkole jest uzupełnieniem kompleksu edukacyjnego w tym miejscu.

W obiekcie stworzono dwie sale zajęć – jedną z myślą o grupie zerówkowiczów, drugą dla przedszkolaków. Obie mają swoje łazienki, dla każdej z grup powstały także osobne szatnie. Niedzielna uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Anny w Bedlnie. Następnie uczestnicy przemieścili się pod obiekt nowego przedszkola. Tam przywitał ich dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w tej miejscowości Sławomir Drzazga. Następnie ksiądz Sławomir Matyga poświęcił obiekt.

REKLAMA

W otwarciu przedszkola udział wziął poseł Krzysztof Lipiec, obecni byli także przedstawiciele gminy Końskie, która to zarządza placówką – burmistrz Krzysztof Obratański, jego zastępca Krzysztof Jasiński oraz naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek. Na uroczystości pojawił się także starosta Grzegorz Piec.

Oprócz przemów i przekazania symbolicznego klucza do przedszkola odbyły się występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej. Zaprezentowały one program stworzony z myślą o mamach oraz tatach z okazji ich świąt, które przypadają na maj oraz czerwiec.

Właśnie otworzone przedszkole zostało zbudowane przy wsparciu zewnętrznym. Koszt jego budowy zamknął się w kwocie 1 miliona 24 tysięcy złotych przy dofinansowaniu 720 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W niedzielę po oficjalnym otwarciu każdy zainteresowany mógł zwiedzić obiekt.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *