REKLAMA

Przedszkole w Rudzie Malenieckiej już prawie gotowe [wideo, zdjęcia]

W szybkim tempie powstaje nowe przedszkole w Rudzie Malenieckiej. Budynek obecnie jest już wykańczany wewnątrz i nic nie zagraża pierwotnie założonym terminom. Prawdopodobnie więc dzieci będą mogły z tego obiektu korzystać już od początku roku szkolnego 2024/2025. 

REKLAMA

Przedszkole ma powierzchnię 900 m2, a oprócz sal zajęć znajdują się w nim zaplecze kuchenne, administracyjne, pokój zajęć sensorycznych, gabinety dla specjalistów oraz szatnie –„Bez żadnych kłopotów wykonawca jest już na finalnym etapie co do wykończenia wewnątrz już samego budynku. Według informacji od niego, planowane jest już na przełomie kwietnia i maja oddanie tego budynku do użytku tak, by w okresie wakacji doposażyć ten obiekt w niezbędny sprzęt dla naszych najmłodszych mieszkańców, aby 2 września mogli już uczestniczyć w zajęciach w nowym budynku” – mówi nam Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Obiekt przeznaczony jest na pięć grup – gmina oprócz oddziałów przedszkolnych rozważa uruchomienie tam także żłobka lub klubiku dziecięcego. W przyszłości samorządowcy z Rudy Malenieckiej chcieliby by przedszkole było zasilane w energię elektryczną poprzez elektrownię wodną, którą zamierzają niebawem zmodernizować.

REKLAMA

Całkowity koszt budowy wynosi 5,5 mln złotych. Pieniądze na ten cel pochodzą z programu „Polski Ład” – to 85% kosztów, pozostałe 15% dorzuca gmina ze swojego budżetu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *