REKLAMA

Przez Modliszewice będzie jeździć się o wiele wygodniej! [wideo, zdjęcia]

Niemal kilometrowy odcinek ulicy Karolinowskiej w Modliszewicach przechodzi właśnie głęboką przebudowę. To w ramach dużego projektu remontów drogowych w tej części gminy Końskie. 

REKLAMA

„To jest droga w ciągu drogowym od Końskie, ul. Gimnazjalna do Bedlna i Wierzchowisk już w gminie Żarnów. To jednocześnie najkrótsza droga dojazdowa z zachodniej części gminy do szpitala powiatowego w Końskich. Stan tej drogi pozostawiał tak wiele do życzenia, że gmina namówiła powiat na wspólną inwestycję i w proporcji 50 % do 50 % udziału w kosztach cały ten ciąg drogowy jest przebudowywany.” – opowiada nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Wykonanie tylko ulicy Karolinowskiej wraz z chodnikiem, podjazdami i całą infrastrukturą drogową kosztowało obie te jednostki nieco ponad 700 tysięcy złotych. Remont ten ułatwi nie tylko dojazd do szpitala, ale i codzienną egzystencję osób zamieszkałych przy ulicy Karolinowskiej, a warto zaznaczyć, że jest ich coraz więcej, a co rusz powstają tam kolejne nowe domy. Długość remontowanego odcinka to przeszło 900 metrów. Natomiast termin zakończenia inwestycji określony jest na 31 października.

REKLAMA

Remont ten wpisuje się w większy projekt przebudowy ulic w tej części gminy. Oprócz Karolinowskiej w Modliszewicach w tym samym czasie wykonywane są też: Skalna i Konecka w Sierosławicach oraz Gimnazjalna w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *