REKLAMA

Przyjdź na debatę o bezpieczeństwie w Końskich. Zaprasza policja [wideo]

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, do udziału w debacie pod takim hasłem zaprasza Komenda Powiatowa Policji w Końskich. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 20 października w Koneckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Końskich (ul. Wojska Polskiego 3). Wstęp wolny.

REKLAMA

„Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Końskie do udziału w debacie społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się 20 października o godzinie 10:00 w Koneckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Końskich” – mówi sierż. szt. Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Korzyści z udziału w debacie są obopólne – można uzyskać rzetelne informacje o tym jak Policja działa, a funkcjonariusze czekają na konstruktywne wskazówki co wprowadzić, aby było bezpieczniej. Analogicznie: co mogą uczynić mieszkańcy dla ogólnej poprawy spokoju w mieście, i co mogą zrobić dzielnicowi ponad to co już robią. Ważne też będzie omówienie poszczególnych ich rejonów.

Przedstawiona i omówiona zostanie platforma o nazwie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która istnieje już 6 lat i bardzo ułatwia pracę służbom. Użytkownicy dzięki niej mają realny wpływ na wykrywalność zagrożeń poprzez złożenie anonimowej informacji o problemie.  Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a zebrane dzięki temu informacje pozwalają funkcjonariuszom być tam, gdzie najbardziej są potrzebni.

Kolejną ciekawą kwestią jaka zostanie zaprezentowana jest aplikacja „Moja Komenda”. Policjanci pochylą się też nad wszystkimi zagadnieniami, które zechcą poruszyć uczestnicy spotkania. Zapraszamy!

 

REKLAMA

One thought on “Przyjdź na debatę o bezpieczeństwie w Końskich. Zaprasza policja [wideo]

  1. Konecczanka pisze:

    Czy w tym mieście ktokolwiek sobie radzi z tym co do niego „należy”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *