REKLAMA

Przynieś elektrośmieci i pomóż zebrać punkty szkole

Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-ekologicznym „Zbieraj z klasą”. W dniach 19-21 października odbędzie się tam zbiórka elektrośmieci. 

REKLAMA

Operatorem projektu „Zbieraj z klasą” jest REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o. Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich bierze udział w zbiórce elektrośmieci. Koordynatorami projektu są Elżbieta Jakubowska, Maria Tkaczyk oraz Samorząd Uczniowski SP nr 2 w Końskich. „Tym razem bardzo nam zależy na zebraniu jak największej ilości elektrycznych odpadów. W tym celu zwracamy się z prośbą do rodziców, środowiska lokalnego, firm i instytucji o przekazanie zużytego, kompletnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego” – mówią koordynatorzy.

REKLAMA

Pierwszy etap zbiórki w tym roku szkolnym odbędzie się w terminie od 19 do 21 października w godzinach od 7.30 do 15.00 na parkingu przy budynku szkoły (ul. Polna 6). Zbierając baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny szkoła otrzymuje punkty i rywalizuje z innymi placówkami oświatowymi w Polsce. Zakończenie akcji nastąpi w marcu. Podsumowanie szkolnych działań odbędzie się 22 kwietnia podczas Dnia Ziemi.

„W ubiegłym roku szkolnym „Konecka Dwójka” zdobyła IV miejsce w Polsce aktywnie promując w ten sposób ekologię. Jesteśmy przekonani, że poza budowaniem u dzieci i młodzieży świadomości, jak ważne jest dbanie o środowisko, nic tak nie zmotywuje do zachowań pro-ekologicznych jak szansa zdobycia wspaniałych nagród w projekcie” – dodają pracownicy szkoły.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *