REKLAMA

Psy na służbie w Końskich i okolicach [zdjęcia]

Dora i Czako to bohaterowie koneckiej policji. Psy niejednokrotnie chroniły naszych funkcjonariuszy, a także wykrywały zagrożenie. W Sielpi miały swoje pięć minut prezentując się przed licznie przybyłą publicznością.

REKLAMA
Młodsi aspiranci Rafał Munnich oraz Leszek Myszkowski z Dorą i Czako

Młodsi aspiranci Rafał Munnich oraz Leszek Myszkowski z Dorą i Czako

Na co dzień psy ciężko pracują, między innymi patrolując ulice, czy poszukując narkotyków w kontrolowanych pojazdach i mieszkaniach. Chronią też swoich opiekunów. –„Zdarza się, że gdy interweniujmy, zwłaszcza w sprawie osób po spożyciu, Ci nie chcą nas w ogóle słuchać, ale kiedy już zaangażują się nasi czworonożni policjanci to zazwyczaj osoby stawiające opór się wycofują.”  – zdradza mł. asp. Rafał Munnich. Znaczenie psów w służbach z roku na rok rośnie. – „Psy mają obecnie bardzo duże znaczenie w pracy Policji. Podczas  służby patrolowej są niezastąpione w wielu czynnościach  obok oddziaływania prewencyjnego, mogą być wykorzystywane na przykład do pościgu, czy też zasadzki.”  – opowiadali zgromadzonym w Sielpi turystom policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Rafał Munnich i Leszek Myszkowski w Ośrodku Łucznik prezentowali  ogólne zasady bezpieczeństwa związanego z psami. Dora i Czako posłusznie pokonywały przeszkody, czy symulowały interwencję obrony przewodnika przed groźnym przestępcą. Na zakończenie pokazu uczestniczący zadawali funkcjonariuszom mnóstwo pytań związanych z ich podopiecznymi.

REKLAMA

Pokazpsów12 Pokaz psów13 Pokaz psów11 Pokaz psów10 Pokaz psów9 Pokaz psów8 Pokaz psów7 Pokaz psów6 Pokaz psów5 Pokaz psów4 Pokaz psów3 Pokaz psów2

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *