REKLAMA

Pulsoksymetry dla strażaków z powiatu koneckiego [zdjęcia]

W piątek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich odbyło się spotkanie, podczas którego zostały przekazane pulsoksymetry dla JRG Końskie oraz jednostek OSP z terenu powiatu koneckiego. Pulsoksymetry zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach unijnego projektu „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”.

REKLAMA

Przekazania pulsoksymetrów dokonał przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Brelski wraz z komendantem powiatowym PSP mł. bryg. Ryszardem Stańczakiem i zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Końskich st. bryg. Markiem Kowalczykiem.

REKLAMA

Pulsoksymetr to urządzenie medyczne pozwalające na szybki, bezbolesny i nieinwazyjny pomiar istotnych parametrów życiowych czyli wartości wysycenia krwi tlenem, potocznie zwanej saturacją. Urządzenia znajdują zastosowanie u pacjentów z chorobami układu oddechowego i krążenia, jak również okazują się niezwykle przydatne w walce z COVID-19.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Końskich

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Pulsoksymetry dla strażaków z powiatu koneckiego [zdjęcia]

  1. CZYTELNIK pisze:

    Jednostki O.S.P to znaczy które.Bardzo słaba informacjia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *