REKLAMA

Radny powiatu koneckiego odpowie za jazdę po alkoholu. Jest nieprawomocny wyrok

W styczniu ubiegłego roku w Zaborowicach w gminie Mniów doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo (o samym zdarzeniu więcej TUTAJ). Za kierownicą siedział radny powiatu koneckiego związany z ugrupowaniem Nowy Powiat. Sąd pierwszej instancji wydał właśnie nieprawomocny wyrok w tej sprawie.

REKLAMA

Jak w piątek informował sąd, gdy na miejsce zdarzenia dotarła policja okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, w momencie badania miał około 1 promila alkoholu we krwi.

REKLAMA

W piątek 16 września o godzinie 14:00 sędzia Dorota Kaniowska odczytała wyrok uznający radnego za winnego prowadzenia samochodu pod wpływem. Mężczyzna otrzymał 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponadto zapłaci grzywnę w wysokości 200 stawek dziennych po 50 zł (10 000 zł) i pokryje koszty sądowe (około 4,5 tys. zł), zasądzono też świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, które wyniesie 8 tysięcy złotych. Kwota została dostosowana do możliwości finansowych winnego.

Wyrok jest nieprawomocny, co oznacza, że ukarany nie straci mandatu radnego oraz może wnieść apelację do sądu wyższej instancji.

REKLAMA

9 thoughts on “Radny powiatu koneckiego odpowie za jazdę po alkoholu. Jest nieprawomocny wyrok

 1. aaa pisze:

  a dlaczego tkn 24 nie informuje że urzednik z umig potrącił człowieka na osir wiadomo portal pisowski a wyborcy powinni wiedzieć z kim mają do czynienia

 2. Michał pisze:

  Śmiech na sali powinien w pierwszym dniu po wytrzeźwieniu przeprosić i poddać się dobrowolnie karze. Zdarza się nawet najlepszym popełniać błędy ale wiadomo władza ogłupia i miejmy nadzieję że społeczeństwo wyeliminuje Go z życia publicznego

 3. . pisze:

  TKN bardzo „rzetelne” źródło informacji, nie dość że przekręcone nazwisko sędzi, to jeszcze błąd co do wysokości zasądzonej grzywny

 4. . pisze:

  No już lepiej, ale nadal zamiast 1 tys to dostał 10 tys grzywny, niby jedno 0 a jest różnica, warto było zbadać temat przed.

 5. Sławek pisze:

  Dla mnie dołujące jest to, że sprawa prosta jak drut zarówno w ocenie moralnej jak i prawnej trwa półtora roku, a gość rośnie jak pączek w maśle. Radny – przecież sami radni powinni go wykluczyć ze swego grona. Ale kto by popierał Skowrona.?

 6. Joisse pisze:

  Lepszy kierowca pijany czy niewyspany? Dlaczego policja toleruje zakłócanie spokoju przez psy?

 7. lolek pisze:

  Znam go to radny z pisu, dobry kolega Kaczora i Morawieckiego, razem upijają się w okolicznych barach i podnoszą ceny w sklepach.

 8. Academius pisze:

  Jeden człowiek stara się bezpiecznie jechać, stroni od nałogów, nie wdaje się w pijackie towarzystwo i nie gardzi biedniejszymi od siebie..A inny się uchla i jedzie, i wie co robi bo go policja chroni aż do czasu kiedy nie wyleci z drogi, zrobi się zbiegowisko, sensacja no to już wtedy fakt staje się publicznie wiadomym. A do tego czasu wszystko mu wolno, jest ponad prawem bo ma kolesia w policji i jest nietykalny. Ciekawe co zrobił dla społeczeństwa, czy tylko robi swoje interesy, bo nic o tym nie wiadomo. Na sesjach powiatu w ogóle nie zabiera głosu, bo co go to obchodzi, nie ma żadnej woli służyć ludziom jako reprezentant społeczeństwa, nie interesują go cudze problemy jakie powinny go interesować, zero woli działania na rzecz ludzi. Zależy mu wyłącznie na wpływach dla ochrony swoich interesów, takich ludzi nie powinno się wybierać do samorządów , bo zabierają miejsce innym osobom, które chciałyby coś dobrego zrobić ale nie mają tyle pieniędzy by się rozreklamować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *