REKLAMA

Radoszyce: Będzie realizowany kolejny projekt świetlicowy [wideo]

Po tym jak odmieniono świetlice wiejskie w Mościskach Dużych i Jakimowicach oraz zorganizowano w nich zajęcia teraz podobny projekt czeka prawdopodobnie Wilczkowice. 

REKLAMA

„Mamy dobre informacje dla mieszkańców tym razem Wilczkowic. Prawdopodobnie będziemy mogli lada chwila podpisać umowę ze względu na to, że nasz projekt świetlicowy znalazł się bardzo wysoko na liście rankingowej i w związku z tym w ciągu kilku tygodni, być może dni będzie taka umowa podpisana” – zapowiada burmistrz gminy Radoszyce Michał Pękala.

Projekty świetlicowe to po części odświeżenie obiektów, w których mieszczą się te jednostki. Jednak przede wszystkim opierają się one na organizacji zajęć i moderacji czasu wolnego dzieci i młodzieży  –„Bardzo nam zależało na tych świetlicach, bo widzimy że żyjemy w cudzysłowie w chorych czasach i wiemy jak rozmawiamy z psychologami, że niestety zamknięcie społeczne, zamknięcie młodzieży drenuje ich od środka i robi się luka psychiczna. W związku z tym dwie świetlice, które mamy i teraz trzecia świetlica  spowodują, że będziemy mieli cały pakiet dla naszej młodzieży i będzie zachęcać do korzystania z tych  świetlic”  – dodaje Pękala.

REKLAMA

Włodarze Radoszyc chcą wyciągać z domów nie tylko młodzież. Podobne działania gmina zamierza podjąć z seniorami z terenów wiejskich. Obecnie realizowany, choć zawieszony z uwagi na pandemię jest projekt dotyczący szkoleń i integracji seniorów z samych Radoszyc. Wiadomo jednak już, że gmina stara się o środki na zorganizowanie podobnych działań dla seniorów z sołectw.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *